Przepisy celne w Niemczech

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Przepisy celne w Niemczech
Posted by

Przepisy celne w Niemczech

Przepisy celne w Niemczech – co warto wiedzieć przed przyjazdem

 

Przepisy celne w Niemczech jasno określają ilości towarów jakie można wwieźć na teren kraju. W przypadku wyrobów alkoholowych dozwolone jest wwiezienie 10 l spirytusu i 20 l wyrobów spirytusowych typu sherry czy likier, 90 l wina i 110 l piwa. Dnia 01.01.2009 r. w życie weszło prawo, które zezwala polakom na przewóz 800 sztuk papierosów.

Przepisy celne w Niemczech zezwalają na kontrolę celną na terenie całego kraju. Najbardziej bezpiecznym wyjściem jest posiadania rachunków, na dowód zakupu przewożonych towarów. Należy pamiętać, że paintball jest tutaj traktowany jako broń i jeżeli nie jest oznakowany literą F, to jego przewożenie wymaga pozwolenia na broń bądź Europejskiej Karty Broni Palnej. Jednocześnie wymagane będzie także udokumentowanie celu podróży z bronią tego typu.

Przewożenie zwierząt zasadniczo nie różni się wymogami od innych krajów posługujących się prawem unijnym. Warunkiem koniecznym jest posiadanie paszportu pupila. Do wyrobienia takiego dokumentu potrzebne są dane właściciela, dane zwierzęcia dotyczące imienia, płci, wyglądu zewnętrznego czy rasy. Niezbędne jest okazanie dokumentów potwierdzających szczepienia zwierzęcia oraz choroby, które zwierzę przeszło. Kolejny, równie ważnym wymogiem jest fakt posiadania przez zwierzaka tatuażu bądź też elektronicznego chipu, którego numer będzie zgadzał się z tym, który został zamieszczony w paszporcie pupila. Na stronie Krajowej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej znaleźć można listę lecznic weterynaryjnych, które uprawnione są do wydawania wyżej opisanego dokumentu.

 

Na podstawie materiałów: Polak za granicą – poradnik (polakzagranica.msz.gov.pl)
Fot: freeimages.com

3 Możliwość komentowania Przepisy celne w Niemczech została wyłączona 2624 17 lutego, 2016 News, Prawo, Prawo, Przewodnik 17 lutego, 2016

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.