Przychody rzemieślników w Niemczech w 2014 roku

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Przychody rzemieślników w Niemczech w 2014 roku
Posted by

Przychody rzemieślników w Niemczech w 2014 roku

Przychody rzemieślników w Niemczech w 2014 r.: + 2,4%

 

Dzięki dobrej koniunkturze w 2014 r. przychody rzemieślników w Niemczech były największe od trzech lat. Jak informuje Federalny Urząd Statystyczny, w porównaniu z 2013 r. wzrosły one o 2,4%, przy czym średnie zatrudnienie zmniejszyło się w tym okresie o 0,1%.

Wszystkie siedem branż zatrudniających wykwalifikowanych rzemieślników zwiększyło swoje przychody. Największy wzrost nastąpił w lecznictwie (+ 5,6% r/r) przy zwiększeniu zatrudnienia o 0,9% i w budownictwie (+ 2,7% r/r) przy zatrudnieniu na stałym poziomie. Najmniejszy wzrost przychodów odnotowała branża spożywcza (+ 0,8% r/r), w której zatrudnienie spadło o 1,8%.

Jeśli optymistyczne nastroje konsumentów utrzymają się i będą oni skłoni dalej na bieżąco inwestować pieniądze, to w bieżącym roku przychody firm mogą wzrosnąć o 1,5 % r/r do ok. 540 mld EUR, a zatrudnienie wyniesie 5,3 mln osób.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony berlin.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

2 0 971 24 marca, 2015 Biznes, News, Rozmaitości 24 marca, 2015

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.