Przychody rzemieślników w Niemczech w 2014 roku

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Przychody rzemieślników w Niemczech w 2014 roku
Posted by

Przychody rzemieślników w Niemczech w 2014 roku

Przychody rzemieślników w Niemczech w 2014 r.: + 2,4%

 

Dzięki dobrej koniunkturze w 2014 r. przychody rzemieślników w Niemczech były największe od trzech lat. Jak informuje Federalny Urząd Statystyczny, w porównaniu z 2013 r. wzrosły one o 2,4%, przy czym średnie zatrudnienie zmniejszyło się w tym okresie o 0,1%.

Wszystkie siedem branż zatrudniających wykwalifikowanych rzemieślników zwiększyło swoje przychody. Największy wzrost nastąpił w lecznictwie (+ 5,6% r/r) przy zwiększeniu zatrudnienia o 0,9% i w budownictwie (+ 2,7% r/r) przy zatrudnieniu na stałym poziomie. Najmniejszy wzrost przychodów odnotowała branża spożywcza (+ 0,8% r/r), w której zatrudnienie spadło o 1,8%.

Jeśli optymistyczne nastroje konsumentów utrzymają się i będą oni skłoni dalej na bieżąco inwestować pieniądze, to w bieżącym roku przychody firm mogą wzrosnąć o 1,5 % r/r do ok. 540 mld EUR, a zatrudnienie wyniesie 5,3 mln osób.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony berlin.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

2 0 958 24 marca, 2015 Biznes, News, Rozmaitości 24 marca, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.