Przyznanie Nagrody Polsko-Niemieckiej za 2015 rok

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Przyznanie Nagrody Polsko-Niemieckiej za 2015 rok
Posted by

Przyznanie Nagrody Polsko-Niemieckiej za 2015 rok

Wspólne oświadczenie Ministerstw Spraw Zagranicznych Polski i Niemiec w sprawie przyznania Nagrody Polsko-Niemieckiej za 2015 r.

 

Ministrowie Spraw Zagranicznych Polski i Niemiec z zadowoleniem przyjęli decyzję Członków Komitetu Nagrody Polsko-Niemieckiej o przyznaniu jej pośmiertnie ministrowi Władysławowi Bartoszewskiemu.

Nagroda dla ministra Bartoszewskiego, jako jednego z głównych architektów polsko-niemieckiego pojednania, stanowi uznanie dla jego wielkich zasług dla rozwoju przyjaznych stosunków dwustronnych.

W skład Komitetu wchodzi po 5 osobistości z Polski i Niemiec. Współprzewodnicząca Komitetu po stronie polskiej – podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Henryka Mościcka-Dendys wskazała, że Nagroda jest uhonorowaniem wieloletniego zaangażowania ministra Bartoszewskiego w kształtowanie trwałych, dobrosąsiedzkich relacji polsko-niemieckich.

Dietmar Woidke, Współprzewodniczący Komitetu po stronie niemieckiej, podkreślił natomiast, że decyzję o przyznaniu Nagrody ministrowi Bartoszewskiemu Komitet podjął jednogłośnie.

Uroczysta ceremonia wręczenia Nagrody spadkobiercom ministra Bartoszewskiego przez Ministrów Spraw Zagranicznych Polski i Niemiec odbędzie się w 2016 roku, w którym będziemy obchodzić 25. rocznicę podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy – dokumentu o fundamentalnym znaczeniu dla współczesnych relacji polsko-niemieckich. Ministrowie uznali, że rocznica ta będzie stanowić znakomitą okazję dla uczczenia pamięci o Władysławie Bartoszewskim.

Nagroda Polsko-Niemiecka, wręczana przez Ministrów Spraw Zagranicznych obu krajów, jest najważniejszym wyróżnieniem przyznawanym w relacjach polsko-niemieckich.

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

2 0 758 22 września, 2015 News, Polityka, Wydarzenia 22 września, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.