Recital klawesynowy Władysława Kłosiewicza w Hotelu Adlon

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Recital klawesynowy Władysława Kłosiewicza w Hotelu Adlon
Posted by

Recital klawesynowy Władysława Kłosiewicza w Hotelu Adlon

Cembalo – Repertuar francuskiego, włoskiego oraz niemieckiego baroku w Salonie InMitte

 

Wieczorną porą 1 grudnia odbył się recital klawesynowy Władysława Kłosiewicza w cyklu spotkań Salon InMitte zainicjowanego przez Ambasadora dr. Jerzego Margańskiego w Hotelu Adlon.

Władysław Kłosiewicz w 1979 ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie klawesynu Julitty Ślendzińskiej. Studiował także w Accademia Musicale Chigiana w Sienie (dyplom honorowy w 1978) pod kierunkiem Ruggero Gerlina, którego następnie (do 1983) był prywatnym uczniem w Paryżu.

Jest laureatem głównych nagród w kategorii interpretacji, realizacji basso continuo i wykonawstwa współczesnych utworów klawesynowych na międzynarodowych konkursach klawesynowych w Paryżu (1981) i Dijon (1983). W 1984 otrzymał I nagrodę (II i III nie przyznano) na Międzynarodowym Konkursie ARD w Monachium. Muzyk specjalizuje się w wykonawstwie muzyki dawnej – jest doskonałym interpretatorem utworów Johanna Jacoba Frobergera i muzyki klawesynistów francuskich. Wśród jego najważniejszych nagrań są wszystkie dzieła François Couperina, Jeana Philippe’a Rameau, partity i Wariacje Goldbergowskie Johanna Sebastiana Bacha, sonaty Domenico Scarlattiego, utwory Frobergera i Louisa Couperina.

Władysław Kłosiewicz od 1978 współpracował z Polską Orkiestrą Kameralną, w 1984 założył (wspólnie z Andrzejem Mysińskim) zespół Concerto Avenna, w którym w latach 1984-85 pełnił funkcję kierownika artystycznego. Współpracuje również z Warszawską Operą Kameralną – jest autorem opracowania i kierownikiem artystycznym pierwszej polskiej realizacji wszystkich dzieł scenicznych oraz nieszporów Vespro della Beata Vergine Claudio Monteverdiego, jak również wielu innych dzieł operowych, w tym opery Euridice Jacopa Periego z 1600. Od 1993 prowadzi orkiestrę barokową „Musicae Antiquae Collegium Varsoviense” przy Warszawskiej Operze Kameralnej. Od 2004 kieruje własnym międzynarodowym zespołem muzyki dawnej „Narol Baroque”.

Od 1981 prowadzi równocześnie klasę klawesynu w Akademii Muzycznej w Warszawie. W latach 1987-89 był profesorem gościnnym, a od 1989 do 2004 profesorem zwyczajnym w Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu (klawesyn i interpretacja muzyki baroku). Od 2000, w ramach Akademii Narolskiej, prowadzi coroczne międzynarodowe kursy mistrzowskie klawesynu w pałacu w Narolu. Zasiadał w Jury I i II Międzynarodowego Konkursu Klawesynowego im. Wandy Landowskiej.

Jest założycielem i prezesem Zarządu Fundacji Pro Academia Narolense. http://narolarte.pl/

Władysław Kłosiewicz w 2007 został nagrodzony przez Fundację Popierania Niezależnej Kultury Polskiej POLCUL im. Jerzego Bonieckiego.

Opracowano na podstawie: http://culture.pl/pl/tworca/wladyslaw-klosiewicz

Źródło: berlin.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

2 0 862 22 grudnia, 2015 Kultura i sztuka, News, Wydarzenia 22 grudnia, 2015

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.