Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Posted by

Rekordowy eksport niemieckiej gospodarki

W lipcu 2014 sięgnął 101 mld euro

 

Ze skorygowanych sezonowo danych wynika, że Niemcy wyeksportowały w lipcu towary o wartości 101 mld euro, importując ich w tym czasie za 77,6 mld euro.

– Jest to najwyższa w historii miesięczna wartość eksportu – podkreślił w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny.

Niemiecki eksport wzrósł w lipcu 2014 o 4,7 proc. w porównaniu do czerwca. Import spadł w tym czasie o 1,8 proc. Federalny Urząd Statystyczny poinformował też, że w ciągu roku niemiecki eksport zwiększył się o 8,5 proc, a import o 1,0 proc.

Tym samym, w handlu zagranicznym Niemcy miały w lipcu 2014 roku nadwyżkę 23,4 mld euro przy nadwyżce 16,3 mld euro w lipcu 2013 roku. Według wstępnych wyników Deutsche Bundesbanku, w lipcu 2014 na rachunku bieżącym bilansu płatniczego nadwyżka wynosiła 21,7 mld euro wobec 12,3 mld euro w lipcu 2013.

Eksport Niemiec do państw członkowskich Unii Europejskiej wyniósł w lipcu 56,9 mld euro (wzrost o 9,6 proc.), zaś import 50,4 mld euro (wzrost o 2,6 proc.).

Eksport do krajów spoza Unii Europejskiej wyniósł w tym czasie 44,1 mld euro, a import 27,2 mld euro. W porównaniu z lipcem 2013 roku eksport do krajów trzecich wzrósł o 7,2 proc, natomiast import z tych krajów zmniejszył się o 1,8 proc..

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Inwestor

1 0 896 09 września, 2014 News, Wydarzenia 9 września, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.