Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Rocznica wyzwolenia obozów Buchenwald i Mittelbau-Dora
Posted by

Rocznica wyzwolenia obozów Buchenwald i Mittelbau-Dora

Obchody 72. rocznicy wyzwolenia obozów Buchenwald i Mittelbau-Dora

Przedstawiciele Wydziału Konsularnego Ambasady wzięli udział w uroczystościach w Buchenwaldzie i Mittelbau-Dora.

W uroczystościach na terenie byłego obozu Buchenwald w dniu 09.04.2017 r. uczestniczyli przedstawiciele miejscowych władz, korpusu dyplomatycznego oraz byli więźniowie. Ze strony placówki w uroczystości uczestniczył kierownik Wydziału Konsularnego Marcin Jakubowski, który po oficjalnych uroczystościach i złożeniu wieńców spotkał się z przybyłymi z Polski b. więźniami i ich rodzinami.

10.04.2017 odbyły się uroczystości rocznicy wyzwolenia obozu Mittelbau-Dora. Ambasadę reprezentował wicekonsul Marek Sorgowicki. Odwiedził także pomnik na terenie byłej filii obozu w miejscowości Eller, gdzie złożył wiązankę kwiatów.

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: berlin.msz.gov.pl

1 0 1114 12 kwietnia, 2017 News, Polityka, Wydarzenia 12 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.