Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Rocznica wyzwolenia obozów Buchenwald i Mittelbau-Dora
Posted by

Rocznica wyzwolenia obozów Buchenwald i Mittelbau-Dora

Obchody 72. rocznicy wyzwolenia obozów Buchenwald i Mittelbau-Dora

Przedstawiciele Wydziału Konsularnego Ambasady wzięli udział w uroczystościach w Buchenwaldzie i Mittelbau-Dora.

W uroczystościach na terenie byłego obozu Buchenwald w dniu 09.04.2017 r. uczestniczyli przedstawiciele miejscowych władz, korpusu dyplomatycznego oraz byli więźniowie. Ze strony placówki w uroczystości uczestniczył kierownik Wydziału Konsularnego Marcin Jakubowski, który po oficjalnych uroczystościach i złożeniu wieńców spotkał się z przybyłymi z Polski b. więźniami i ich rodzinami.

10.04.2017 odbyły się uroczystości rocznicy wyzwolenia obozu Mittelbau-Dora. Ambasadę reprezentował wicekonsul Marek Sorgowicki. Odwiedził także pomnik na terenie byłej filii obozu w miejscowości Eller, gdzie złożył wiązankę kwiatów.

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: berlin.msz.gov.pl

1 0 1164 12 kwietnia, 2017 News, Polityka, Wydarzenia 12 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.