Rozmowy ministrów Polski i Niemiec w Berlinie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Rozmowy ministrów Polski i Niemiec w Berlinie
Posted by

Rozmowy ministrów Polski i Niemiec w Berlinie

Spotkanie szefów dyplomacji Polski i Niemiec w Berlinie

 

Sytuacja na Ukrainie i jednolite europejskie stanowisko w tej sprawie były głównym tematem rozmów ministrów Grzegorza Schetyny i Franka-Waltera Steinmeiera w czwartek w Berlinie.

– Nie możemy być w pełni usatysfakcjonowani z przestrzegania porozumień mińskich, ale zgadzamy się, że zmniejszyły one liczbę incydentów na Donbasie – stwierdził po rozmowach szef niemieckiej dyplomacji Frank Walter Steinmeier. – Chcemy skutecznie implementować punkty porozumienia w Mińsku. Wspieramy min. Steinmeiera w jego działaniach – podkreślał Grzegorz Schetyna.

Ministrowie zgodzili się co do konieczności wszechstronnego wsparcia Specjalnej Misji Monitoringowej OBWE, która ma nadzorować przestrzegania porozumienia. – Cieszę się, że Niemcy i Polska są tak blisko siebie także w trudnych sprawach – stwierdził minister Steinmeier.

Dużą część spotkania poświęcono kwestii wsparcia dla reform na Ukrainie. – Europa powinna być solidarna we wsparciu dla ukraińskich reform – podkreślił min. Schetyna. – Polska i Niemcy zrobią wszystko, by mieć wpływ na europejskie stanowisko w sprawie Ukrainy. Tylko solidarna postawa w tej sprawie może być skuteczna.

Wizyta ministra Grzegorza Schetyny w Berlinie wpisuje się w praktykę wzajemnych konsultacji i koordynowania spraw związanych z sytuacją na Ukrainie. Do spotkania doszło po wizytach Grzegorza Schetyny i szefa MSZ Danii Martina Lidegaarda w Kijowie i Kiszyniowie, gdzie rozmawiali m.in. z prezydentami i premierami Ukrainy i Mołdawii. Rozmowy na rzecz rozwiązania konfliktu na Ukrainie wschodnie będą kontynuowane podczas rozpoczynającego się w piątek nieformalnego spotkania ministrów spraw zagranicznych UE w Rydze w formule Gymnich.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Niemiec potwierdzili także, że w kwietniu we Wrocławiu dojdzie do spotkania szefów dyplomacji państw Trójkąta Weimarskiego.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

1 Możliwość komentowania Rozmowy ministrów Polski i Niemiec w Berlinie została wyłączona 1070 06 marca, 2015 News, Polityka, Rozmaitości 6 marca, 2015

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.