Rywalizacja w pracy

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Rywalizacja w pracy
Posted by

Rywalizacja w pracy

Gdy rywalizacja w pracy staje się problemem

Autorem artykułu jest Triple PR

Wyniki globalnej ankiety Monster.com pokazują, że jeden na pięciu zatrudnionych zrezygnował z posady z powodu rywalizacji w miejscu pracy. Pozostałe 26 procent respondentów rozważa zmianę firmy podając za przyczynę osobę problematycznego konkurenta.

Monster.com światowy lider w dziedzinie łączenia kandydatów z wymarzoną pracą, poprosił respondentów o odpowiedź na pytanie: Czy kiedykolwiek odszedłeś z pracy lub rozważałeś możliwość jej zmiany z powodu rywalizacji ze współpracownikami?. Ponad 3300 odpowiedzi dało jasny obraz sytuacji:

  • 20% respondentów odpowiedziało, że rywalizacja zmusiła ich do rezygnacji ze stanowiska,
  • 26% deklaruje, że rozważa odejście z tego powodu,
  • 54% stwierdziło, że konkurecja nie skłoni ich do porzucenia swojego zajęcia zarobkowego.

Narodem, który najbardziej narzeka na presję rywalizacji w pracy są Niemcy. 27% respondentów twierdzi, że był to powód ich zmiany pracodawcy, a dla jednej trzeciej motywacja do przemyśleń o ustąpieniu ze stanowiska. Stanowi to najwyższy wskaźnik w całym badaniu. Dla porównania innym mieszkańcom Unii Europejskiej nie przeszkadza w tak dużym stopniu zjawisko współzawodnictwa. Tylko dla niecałych 20% było to uzasadnienie dla pożegnania się z firmą, a prawie 60% nie odczuwa z tego tytułu potrzeby odejścia.

Również pracownicy z Ameryki Północnej i Indii nie mogą znieść obecności kontrpartnera w środowisku zawodowym prawie połowa respondentów z tych krajów twierdzi, że taka sytuacja może ich w ostateczności zmusić do zwolnienia się.

W przypadku Polaków kwestia wygląda odmiennie. Zdecydowana większość pracowników (81%), potrafi poradzić sobie z rywalizacją i nigdy nie porzuciła pracy, ani nie rozważała jej porzucenia z tego powodu.

Rywalizacja w pracy nie musi być jedynie szkodliwa. Często może okazać się korzystnym elementem motywującym zauważa Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl. Firmy próbują pozyskać prawdziwe talenty, a jeśli zatrudnią osoby tak samo wykwalifikowane to istnieje ryzyko, że będą oni konkurować ze sobą o pozycję w organizacji. Kluczem jest zachowane równowagi. Współzawodnictwo w zespole powinno skłaniać do większego zaangażowania, a nie rodzić niepotrzebną zazdrość o osiągnięcia innego pracownika. Zawsze powinniśmy dążyć do znalezienia wspólnej płaszczyzny porozumienia. Możemy odkryć chociażby, że z kolegami z pracy łączą nas podobne zainteresowania czy hobby. To sprzyja zbudowaniu pozytywnej atmosfery. Jeśli jednak nie potrafimy utrzymać napięcia pod kontrolą warto, byśmy umieli ustąpić i zdystansować się od swojego rywala. Najważniejsze jest przecież zachowanie dobrych stosunków w pracy, a nie szukanie sposobności do zemsty na konkurencie.

Wyniki międzynarodowej ankiety Monster.com przeliczone zostały w oparciu o głosy oddane przez respondentów między 5 19 maja 2014 roku. Jeden użytkowników mógł oddać tylko jeden głos. Światowe sondaże realizowane przez Monster.com są wiodącym rozwiązaniem online, badającym opinie na różne tematy związane z m.in. karierą, gospodarką, miejscem pracy. Badania nie mają charakteru naukowego i odzwierciedlają opinie tylko tych, którzy zdecydowali się wziąć w nich udział.

Triple PR pl. Przymierza 6 lok. 26; 03-994 Warszawa tel. (22) 216 54 20 Triple PR

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Fot: freeimages.com

1 0 1182 17 września, 2014 News, Praca 17 września, 2014

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.