Rywalizacja w pracy

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Rywalizacja w pracy
Posted by

Rywalizacja w pracy

Gdy rywalizacja w pracy staje się problemem

Autorem artykułu jest Triple PR

Wyniki globalnej ankiety Monster.com pokazują, że jeden na pięciu zatrudnionych zrezygnował z posady z powodu rywalizacji w miejscu pracy. Pozostałe 26 procent respondentów rozważa zmianę firmy podając za przyczynę osobę problematycznego konkurenta.

Monster.com światowy lider w dziedzinie łączenia kandydatów z wymarzoną pracą, poprosił respondentów o odpowiedź na pytanie: Czy kiedykolwiek odszedłeś z pracy lub rozważałeś możliwość jej zmiany z powodu rywalizacji ze współpracownikami?. Ponad 3300 odpowiedzi dało jasny obraz sytuacji:

  • 20% respondentów odpowiedziało, że rywalizacja zmusiła ich do rezygnacji ze stanowiska,
  • 26% deklaruje, że rozważa odejście z tego powodu,
  • 54% stwierdziło, że konkurecja nie skłoni ich do porzucenia swojego zajęcia zarobkowego.

Narodem, który najbardziej narzeka na presję rywalizacji w pracy są Niemcy. 27% respondentów twierdzi, że był to powód ich zmiany pracodawcy, a dla jednej trzeciej motywacja do przemyśleń o ustąpieniu ze stanowiska. Stanowi to najwyższy wskaźnik w całym badaniu. Dla porównania innym mieszkańcom Unii Europejskiej nie przeszkadza w tak dużym stopniu zjawisko współzawodnictwa. Tylko dla niecałych 20% było to uzasadnienie dla pożegnania się z firmą, a prawie 60% nie odczuwa z tego tytułu potrzeby odejścia.

Również pracownicy z Ameryki Północnej i Indii nie mogą znieść obecności kontrpartnera w środowisku zawodowym prawie połowa respondentów z tych krajów twierdzi, że taka sytuacja może ich w ostateczności zmusić do zwolnienia się.

W przypadku Polaków kwestia wygląda odmiennie. Zdecydowana większość pracowników (81%), potrafi poradzić sobie z rywalizacją i nigdy nie porzuciła pracy, ani nie rozważała jej porzucenia z tego powodu.

Rywalizacja w pracy nie musi być jedynie szkodliwa. Często może okazać się korzystnym elementem motywującym zauważa Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl. Firmy próbują pozyskać prawdziwe talenty, a jeśli zatrudnią osoby tak samo wykwalifikowane to istnieje ryzyko, że będą oni konkurować ze sobą o pozycję w organizacji. Kluczem jest zachowane równowagi. Współzawodnictwo w zespole powinno skłaniać do większego zaangażowania, a nie rodzić niepotrzebną zazdrość o osiągnięcia innego pracownika. Zawsze powinniśmy dążyć do znalezienia wspólnej płaszczyzny porozumienia. Możemy odkryć chociażby, że z kolegami z pracy łączą nas podobne zainteresowania czy hobby. To sprzyja zbudowaniu pozytywnej atmosfery. Jeśli jednak nie potrafimy utrzymać napięcia pod kontrolą warto, byśmy umieli ustąpić i zdystansować się od swojego rywala. Najważniejsze jest przecież zachowanie dobrych stosunków w pracy, a nie szukanie sposobności do zemsty na konkurencie.

Wyniki międzynarodowej ankiety Monster.com przeliczone zostały w oparciu o głosy oddane przez respondentów między 5 19 maja 2014 roku. Jeden użytkowników mógł oddać tylko jeden głos. Światowe sondaże realizowane przez Monster.com są wiodącym rozwiązaniem online, badającym opinie na różne tematy związane z m.in. karierą, gospodarką, miejscem pracy. Badania nie mają charakteru naukowego i odzwierciedlają opinie tylko tych, którzy zdecydowali się wziąć w nich udział.

Triple PR pl. Przymierza 6 lok. 26; 03-994 Warszawa tel. (22) 216 54 20 Triple PR

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Fot: freeimages.com

1 0 1160 17 września, 2014 News, Praca 17 września, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.