Spadek bankructw firm w Niemczech

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Spadek bankructw firm w Niemczech
Posted by

Spadek bankructw firm w Niemczech

Dużo mniej bankructw firm i konsumentów w Niemczech

 

Dzięki dobrej koniunkturze gospodarczej i sytuacji na rynku pracy kontynuowany jest spadkowy trend upadłości konsumenckich i przedsiębiorców w 2015 r. Również kwota zobowiązań tych podmiotów jest dużo niższa niż rok wcześniej.

W 2015 r. zgłoszono łącznie 126 000 wniosków o upadłość. Co oznacza mniej o 6,5% r/r. i najniższy poziom od 2004 r.

W 2015 r. odnotowano 79 030 wniosków o upadłość konsumencką, czyli mniej o 8,6%. Spadek ten jest już piątym z rzędu spadków i stan zobowiązań dłużnych jest najniższy od 2005 r. Niepokojącym trendem jest większy udział młodych (18-30 lat) w ilości bankructw konsumenckich. Stanowią oni 15,4% wszystkich wniosków o upadłość konsumencką, co oznacza wzrost o 1% do 2013 r.

Podobny trend spadkowy wniosków o upadłość można odnotować wśród przedsiębiorców. Głównymi przyczynami tej sytuacji są rekordowo wysokie zatrudnienie i stabilna koniunktura gospodarcza. W 2015 r. zgłoszono 23 230 wnioski o upadłość (2014: 24 030), co oznacza spadek r/r o 3,3 % i stan najniższy od 1999 r., czyli daty wprowadzenia przepisów regulujących te kwestie.

Spektakularnymi bankructwami są upadłości niektórych znanych marek niemieckich jak np. znanej firmy budowalnej notowanej na giełdzie Imtech Deutschland zaangażowanej w budowę m.in. lotniska w Berlinie czy bankructwa sieci handlowej Strauss Innovation lub Kettcar-Hersteller Kettler.

Ponadprzeciętnie większa jest liczba upadłości dotyczy branży budowlanej: na 10 000 firm przypada tutaj średnio 97 upadłości. A w przemyśle np. wskaźnik ten wynosi średnio 44 przypadki. W porównaniu jednak do 2003 r. kiedy to odnotowano rekordową ilość bankructw (39 470) w branży budowlanej, ilość wniosków w 2015 r. spadła o 41%.

Zobowiązania zadłużonych firm szacuje się na 19,6 mld EUR. W 2014 r. było to 26,1 mld EUR.

Więcej informacji:

http://www.handelsblatt.com/finanzen/steuern-recht/recht/verbraucherinsolvenzen-weniger-deutsche-gehen-pleite/12692952.html?nlayer=News_1985586

Źródło: germany.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

3 0 1110 09 grudnia, 2015 Biznes, News 9 grudnia, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.