Spektakl Krzysztofa Warlikowskiego w Niemczech

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Spektakl Krzysztofa Warlikowskiego w Niemczech
Posted by

Spektakl Krzysztofa Warlikowskiego w Niemczech

Premiera spektaklu Krzysztofa Warlikowskiego na festiwalu w Niemczech

Widzowie Ruhrtriennale, największego festiwalu muzyczno-teatralnego w Niemczech, obejrzą premierę najnowszego spektaklu polskiego reżysera teatralnego, Krzysztofa Warlikowskiego pt. „Francuzi”. Produkcja została częściowo sfinansowana ze środków Instytutu Polskiego w Dusseldorfie.

Inspiracją do stworzenia najnowszej sztuki „Francuzi” była powieść „W poszukiwaniu straconego czasu” Marcela Prousta (1871–1922). Warlikowski przywołuje Prousta, by toczyć debatę o współczesnej Europie. „Francuzi” to teatralna wyprawa reżysera w poszukiwaniu źródeł współczesnej europejskiej świadomości i tożsamości. Przedstawienie będzie można obejrzeć 21 sierpnia w Maschinenhalle -Zeche Zweckel w Gladbeck w języku polskim z napisami niemieckimi i angielskimi. Kolejne terminy spektaklu to 22-23 i 28-30 sierpnia.

Festiwal Ruhrtriennale, trwający od 14 sierpnia do 26 września w Zagłębiu Ruhry w Niemczech, to jeden z największych festiwali teatralno-muzycznych w Europie. Na sceny festiwalu składają się postindustrialne przestrzenie, kopalnie, hale, huty, odlewnie w Bochum, Duisburgu, Essen czy Oberhausen.

W tym roku festiwal oferuje publiczności 150 wydarzeń, m.in. 40 spektakli, w tym 17 premier światowych. Ponadto widzowie będą mogli obejrzeć liczne instalacje, wystawy, koncerty i wziąć udział w spotkaniach z twórcami. Na festiwal przyjedzie 900 artystów z ponad 20 krajów. Publiczność, oprócz najnowszej produkcji Warlikowskiego, będzie mogła zobaczyć między innymi spektakle Johana Simonsa- dyrektora artystycznego festiwalu Ruhrtriennale przez trzy kolejne sezony, Luca Persevala, Anne Teresy De Keersmaeker i Susanne Kennedy.

Polska premiera „Francuzów” odbędzie się 1 października 2015 jako najważniejsze wydarzenie otwarcia Międzynarodowego Centrum Kultury Nowy Teatr w Warszawie.

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

0 0 866 12 sierpnia, 2015 Kalendarium, Kultura i sztuka, News, Niemcy 12 sierpnia, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.