Spotkanie Klubu Radców Rolnych w Berlinie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Spotkanie Klubu Radców Rolnych w Berlinie
Posted by

Spotkanie Klubu Radców Rolnych w Berlinie

Promocja polskiego przetwórstwa mięsnego na świątecznym spotkaniu Klubu Radców Rolnych w Berlinie

 

W dniu 3 grudnia odbyło się tradycyjne świąteczne spotkanie Klubu Radców Rolnych w Berlinie, współorganizowane przez radcę rolnego przy Ambasadzie RP w Berlinie. W tym tradycyjnym, odbywającym się już od wielu lat spotkaniu udział wzięli przedstawiciele branży rolno-spożywczej, politycy, urzędnicy, przedstawiciele organizacji rolniczych oraz przedsiębiorcy. Impreza odbywała się pod patronatem federalnego ministra ds. wyżywienia i rolnictwa.

Ambasada RP w Berlinie wykorzystała tę okazję do promocji polskiej gęsiny. Na stoisku, zorganizowanym we współpracy z firmą Polfood GmbH z Berlina, zaprezentowaliśmy wyroby i potrawy z gęsiny, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników spotkania. Federalny minister rolnictwa Christian Schmidt wyraził uznanie dla jej walorów jakościowych polskich produktów.

Promocja gęsiny w Niemczech ma dla Polski szczególne znaczenie. 80% tego mięsa Niemcy importują właśnie z Polski. Spożywanie gęsi od dnia św. Marcina do końca grudnia ma w Niemczech wielowiekową tradycję.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Berlinie
Fot: berlin.msz.gov.pl

1 0 1040 08 grudnia, 2014 News, Wydarzenia 8 grudnia, 2014

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.