Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Spotkanie świąteczne polskiego i niemieckiego biznesu
Posted by

Spotkanie świąteczne polskiego i niemieckiego biznesu

Spotkanie świąteczne z przedstawicielami polskiego i niemieckiego biznesu w Berlinie

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Berlinie zorganizował 14 grudnia 2016 r. w siedzibie Przedstawicielstwa Kraju Związkowego Bremy świąteczne spotkanie przedstawicieli biznesu i polityki z Polski i Niemiec.

Licznie przybyli goście zostali przywitani przez Kierownika Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP Radcę – Ministra Pana Jacka Robaka oraz Ambasadora RP w Berlinie Pana Andrzeja Przyłębskiego, który dokonał krótkiego podsumowania polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej w kontekście jubileuszu 25-lecia podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Polską a Niemcami.

Gośćmi specjalnymi spotkania byli Prezydent Pracodawcy RP Pan Andrzej Malinowski i Zastępca Dyrektora Departamentu Polityki Eksportowej w Ministerstwie Rozwoju Pan Tomasz Salomon odpowiedzialny za planowanie, koordynację i realizację działań promujących polski eksport.

We współpracy z przedstawicielami targów w Hanowerze na spotkaniu promowano udział Polski w roli Kraju Partnerskiego na Hannover Messe 2017.

W uroczystości łącznie uczestniczyło ok. 200 polskich i niemieckich przedsiębiorców, przedstawicieli urzędów federalnych, niemieckich krajów związkowych, polskich województw przygranicznych, prezydentów polskich miast oraz mediów.

Spotkanie było doskonałą okazją do przeprowadzenia rozmów i nawiązania kontaktów pomiędzy przedstawicielami polskiego i niemieckiego biznesu oraz podziękowania wszystkim obecnym za dotychczasową współpracę.

Paula Kurowski

 

Źródło: Portal Promocji Eksportu (germany.trade.gov.pl), WPHI Berlin
Fot: własność redakcji

1 Możliwość komentowania Spotkanie świąteczne polskiego i niemieckiego biznesu została wyłączona 609 14 grudnia, 2016 Biznes, News, Wydarzenia 14 grudnia, 2016

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.