Spotkanie szefów polskiej i niemieckiej dyplomacji w Polsce

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Spotkanie szefów polskiej i niemieckiej dyplomacji w Polsce
Posted by

Spotkanie szefów polskiej i niemieckiej dyplomacji w Polsce

Spotkanie szefów dyplomacji

 

– Polska i Niemcy ponoszą wspólną odpowiedzialność za losy integracji europejskiej, opartej na zasadach solidarności i współpracy – podkreślili ministrowie spraw zagranicznych Polski i Niemiec – Grzegorz Schetyna i Frank-Walter Steinmeier, którzy spotkali się w Warszawie 27 kwietnia w ramach XIII. polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych.

Ministrowie podkreślili, że wysiłki na rzecz znalezienia trwałego, pokojowego rozwiązania konfliktu ukraińsko-rosyjskiego trzeba kontynuować. Dodali, że zbliżający się szczyt Partnerstwa Wschodniego w Rydze (21-22 maja 2015 r.) powinien potwierdzić determinację UE w dalszym wspieraniu demokratycznej transformacji w Europie Wschodniej.

Tematem rozmowy były też czwartkowe decyzje Rady Europejskiej, mające na celu rozwiązanie problemu nielegalnych migracji w Południowym Sąsiedztwie UE oraz poprawę sytuacji bezpieczeństwa w tym regionie.

Mówiąc o kwestiach bezpieczeństwa ministrowie zaznaczyli, że kolejny szczyt NATO w Warszawie w 2016 roku powinien wyznaczać kierunki dalszej adaptacji Sojuszu do nowych zagrożeń i wyzwań. – Ważne, aby do szczytu w Warszawie konsekwentnie wdrażane były decyzje przyjęte podczas szczytu NATO w Newport. Niemcy są dla nas także w tym zakresie kluczowym partnerem – dodał minister Schetyna.

Ministrowie przypomnieli, że w roku 2016 obchodzić będziemy 25-lecie Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. – Obchody tej okrągłej rocznicy powinny być okazją do zamknięcia spraw otwartych w stosunkach polsko-niemieckich – dodał szef polskiej dyplomacji.

W poniedziałek ministrowie wzięli także udział w otwarciu nowej siedziby Polsko-Niemieckiej Szkoły Spotkań i Dialogu im. W. Brandta w Warszawie. Budowa jej nowego gmachu w Wilanowie została sfinansowana przez Republikę Federalną Niemiec. – Ufam, że będzie to miejsce kształtowania młodych ludzi, którzy pamiętając o trudnej polsko-niemieckiej historii będą budować mosty w zjednoczonej Europie. Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o wielkim Polaku, Władysławie Bartoszewskim, który w dziele zbliżenia polsko-niemieckiego wraz z Willym Brandtem, zapisał świetną kartę w europejskiej historii – podkreślił podczas otwarcia szef polskiej dyplomacji.

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

0 0 907 29 kwietnia, 2015 News, Polityka, Wydarzenia 29 kwietnia, 2015

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.