Spotkanie szefów polskiej i niemieckiej dyplomacji w Polsce

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Spotkanie szefów polskiej i niemieckiej dyplomacji w Polsce
Posted by

Spotkanie szefów polskiej i niemieckiej dyplomacji w Polsce

Spotkanie szefów dyplomacji

 

– Polska i Niemcy ponoszą wspólną odpowiedzialność za losy integracji europejskiej, opartej na zasadach solidarności i współpracy – podkreślili ministrowie spraw zagranicznych Polski i Niemiec – Grzegorz Schetyna i Frank-Walter Steinmeier, którzy spotkali się w Warszawie 27 kwietnia w ramach XIII. polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych.

Ministrowie podkreślili, że wysiłki na rzecz znalezienia trwałego, pokojowego rozwiązania konfliktu ukraińsko-rosyjskiego trzeba kontynuować. Dodali, że zbliżający się szczyt Partnerstwa Wschodniego w Rydze (21-22 maja 2015 r.) powinien potwierdzić determinację UE w dalszym wspieraniu demokratycznej transformacji w Europie Wschodniej.

Tematem rozmowy były też czwartkowe decyzje Rady Europejskiej, mające na celu rozwiązanie problemu nielegalnych migracji w Południowym Sąsiedztwie UE oraz poprawę sytuacji bezpieczeństwa w tym regionie.

Mówiąc o kwestiach bezpieczeństwa ministrowie zaznaczyli, że kolejny szczyt NATO w Warszawie w 2016 roku powinien wyznaczać kierunki dalszej adaptacji Sojuszu do nowych zagrożeń i wyzwań. – Ważne, aby do szczytu w Warszawie konsekwentnie wdrażane były decyzje przyjęte podczas szczytu NATO w Newport. Niemcy są dla nas także w tym zakresie kluczowym partnerem – dodał minister Schetyna.

Ministrowie przypomnieli, że w roku 2016 obchodzić będziemy 25-lecie Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. – Obchody tej okrągłej rocznicy powinny być okazją do zamknięcia spraw otwartych w stosunkach polsko-niemieckich – dodał szef polskiej dyplomacji.

W poniedziałek ministrowie wzięli także udział w otwarciu nowej siedziby Polsko-Niemieckiej Szkoły Spotkań i Dialogu im. W. Brandta w Warszawie. Budowa jej nowego gmachu w Wilanowie została sfinansowana przez Republikę Federalną Niemiec. – Ufam, że będzie to miejsce kształtowania młodych ludzi, którzy pamiętając o trudnej polsko-niemieckiej historii będą budować mosty w zjednoczonej Europie. Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o wielkim Polaku, Władysławie Bartoszewskim, który w dziele zbliżenia polsko-niemieckiego wraz z Willym Brandtem, zapisał świetną kartę w europejskiej historii – podkreślił podczas otwarcia szef polskiej dyplomacji.

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

0 Możliwość komentowania Spotkanie szefów polskiej i niemieckiej dyplomacji w Polsce została wyłączona 924 29 kwietnia, 2015 News, Polityka, Wydarzenia 29 kwietnia, 2015

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.