Sprzedawcy detaliczni w Niemczech odnotowali zwiększenie obrotów

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Sprzedawcy detaliczni w Niemczech odnotowali zwiększenie obrotów
Posted by

Sprzedawcy detaliczni w Niemczech odnotowali zwiększenie obrotów

Handel detaliczny w grudniu 2014 r.

Sprzedawcy detaliczni w Niemczech odnotowali w grudniu 2014 r. realne zwiększenie obrotów o 4,0% i nominalne o 3,5% w porównaniu z końcem 2013 r. Jak informuje Federalny Urząd Statystyczny równie duży wzrost ostatni raz zanotowano w czerwcu 2012 r. Natomiast w porównaniu z listopadem 2014 r. realnie obroty były wyższe o 0,2% i nominalne o 0,1%.

Ważną rolę, oprócz wzmożonego handlu w okresie przedświątecznym, odegrała większa liczba 25 dni pracujących. Przez ten czas przede wszystkim sprzedaż detaliczna żywności, napojów i wyrobów tytoniowych zwiększyła się realnie o 3,2% r/r. Obroty w hipermarketach i w supermarketach były wyższe o 3,5% r/r, a w mniejszych sklepach spożywczych o 0,2% r/r. Handel innymi towarami zwiększył się o 4,5% r/r, szczególnie wzrosła o 9,9% r/r sprzedaż internetowa i wysyłkowa.

W całym 2014 r. handel detaliczny w Niemczech realnie wzrósł średnio o 1,4% r/r i nominalnie o 1,7% – w ten sposób branża poprawiła wyniki piąty rok z rzędu. Według Niemieckiego Związku Handlu Detalicznego (HDE) na 2015 r. szacowane jest zwiększenie obrotów o 1,5% do ponad 466 mld EUR. Warunki na rynku oceniane są jako korzystne, a sytuacja na rynku pracy jako optymistyczna. Dochody obywateli powinny się zwiększać, a skłonność do oszczędzania zmniejszać. Według badań GfK nastroje konsumenckie są najlepsze od 2001 r.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Berlinie
fot: freeimages.com

2 0 885 12 lutego, 2015 Biznes, News 12 lutego, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.