Sprzedaż samochodów w Unii Europejskiej

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Sprzedaż samochodów w Unii Europejskiej
Posted by

Sprzedaż samochodów w Unii Europejskiej

ACEA: rośnie sprzedaż samochodów w Unii Europejskiej. Wzrosty nie ominęły Polski

 

W Unii Europejskiej zarejestrowano w sierpniu o 2,1 proc. więcej nowych samochodów niż w lipcu. W lipcu zarejestrowano ich 5,6 proc. więcej niż w poprzednim miesiącu – podało Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów ACEA. Wzrosty widać też na polskim rynku

– To kontynuacja trendu wzrostowego, zapoczątkowanego przed rokiem – podkreślono w komunikacie.

Przez osiem miesięcy tego roku, sprzedano w Europie ponad 8,3 mln nowych wozów, czyli o 6,0 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

W lipcu, Francja była jedynym dużym rynku, gdzie sprzedaż spadła (o 4,3 proc.). Na innych dużych rynkach wzrost wahał się od 5,5 proc. we Włoszech, przez 6,6 proc. w Wielkiej Brytanii, 6,8 proc. w Niemczech, po 11,1 proc. w Hiszpanii. To oznacza 5,6 proc. wzrostu w regionie. W sumie, w lipcu zarejestrowano tu ponad 1 mln nowych samochodów.

W sierpniu sprzedaż samochodów wzrosła o 2,1 proc. mimo, że we Francji, w Niemczech i we Włoszech odnotowały nieznaczny spadek, odpowiednio o 2,6 proc, 0,4 proc. i 0,2 proc. W Hiszpanii natomiast nowych rejestracji było o 13,7 proc. więcej, a w Wielkiej Brytanii 9,4 proc. W całej Unii w tym czasie zarejestrowano ponad 688,4 tys nowych samochodów.

Od stycznia do sierpnia sprzedaż samochodów wzrosła na wszystkich głównych rynkach, o 1,6 proc. we Francji, 2,6 proc. w Niemczech, 3,5 proc. we Włoszech, 10,1 proc. w Wielkiej Brytanii i 16,4 proc. w Hiszpanii. W ten sposób popyt na nowe samochody w Unii Europejskiej był w tym roku o 6,0 proc. wyższy niż w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy ubiegłego roku.

Również Polska kontynuuje wzrostowy trend rejestracji nowych samochodów – po ośmiu miesiącach mamy prawie 16 proc dynamiką porównując rok do roku. Przedstawiciele Exact Systems, firmy kontrolującej części samochodowe, podkreślają, że ostatnia część roku może okazać lepsza, jeśli wzrost nie zostanie przytłumiony przez konflikt na Wschodzie.

W lipcu w Centralnej Ewidencji Pojazdów pojawiło się ponad 25,5 tys nowych samochodów osobowych, czyli o 2,9 proc więcej niż w tym samym miesiącu zeszłego roku. W sierpniu zaś Polacy zarejestrowali przeszło 20 tys osobówek (4,9 proc. więcej). Od początku roku z polskich salonów wyjechało więcej niż 221,4 tys osobówek, co oznacza 15,7 proc. dynamikę rok do roku.

– Tak jak się tego spodziewaliśmy, w obu miesiącach wakacyjnych zakończyliśmy sprzedaż na poziomie wyższym niż przed rokiem. Sierpień był zdecydowanie słabszy niż lipiec, ale to wynika ze specyfiki tego miesiąca, w którym najczęściej sprzedaje się najmniej aut w ciągu całego roku – mówi Paweł Gos, prezes Exact Systems i ekspert Polskiej Izby Motoryzacji. – Na razie też nie widać dużego wpływu konfliktu za naszą wschodnią granicą na decyzje zakupowe konsumentów i firm.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Inwestor

 

Fot: freeimages.com

1 0 2653 19 września, 2014 Motoryzacja, News 19 września, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.