Sprzedaż samochodów w Niemczech

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Sprzedaż samochodów w Niemczech
Posted by

Sprzedaż samochodów w Niemczech

Branża samochodowa w Niemczech wciąż rozwija się w dobrym tempie

Według danych Federalnego Urzędu Transportu Samochodowego (KBA) liczba rejestracji nowych pojazdów osobowych w lipcu br. zwiększyła się o 7,4% r/r do ponad 290 tys., a od stycznia do lipca wzrost wyniósł 5,6% r/r. Przybyło głównie samochodów sportowych (+28,9% r/r), kempingowych (+28,2% r/r) i średniej klasy (+22,0% r/r). Udział w rynku samochodów benzynowych utrzymuje się na poziomie 49,5%, a samochodów z napędem hybrydowym i elektronicznym wzrósł do 1,6%.

Prawie wszystkie marki cieszyły się dużym powodzeniem – w tym największy wzrost zanotowały m.in. Smart (+81,4 % r/r), Porsche (+24,7 % r/r) i Mini (+12,8 % r/r). Liderem rynku wciąż pozostaje Volkswagen, który wypuścił na krajowy rynek 6,0% więcej samochodów i zwiększył udział w rynku do 22,5%. W dalszej kolejności są marki wyższej klasy Audi i Mercedes przy wzroście w okolicach 7,0%, a najsłabsze wyniki w lipcu odnotowała marka premium BMW ze wzrostem o 1,0%.

Jednocześnie niemieccy producenci borykają się z coraz większymi problemami na rynku chińskim. W związku ze spowolnieniem gospodarczym i spadkiem cen akcji, coraz mniej osób decyduje się na zakup luksusowych europejskich marek. Według Chińskiego Związku Producentów Samochodów (CAAM) w lipcu przychody firmy motoryzacyjnych zmalały po raz kolejny aż o 7,1%. W maju koncern BMW po raz pierwszy od ponad dekady został zmuszony do zmniejszenia dostawy samochodów do Chin. Z powodu niepowodzeń na azjatyckim rynku prognozy sprzedażowa na 2015 r. skorygował niedawno Volkswagen, a ostatnio również Audi. Nadzieją dla niemieckich koncernów na niezwykle ważnym rynku chińskim jest przede wszystkim ustabilizowanie sytuacji na giełdzie.

Źródło: berlin.trade.gov.pl
Fot: berlin.trade.gov.pl

3 0 995 19 sierpnia, 2015 Biznes, News 19 sierpnia, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.