Sytuacja w Berlinie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Sytuacja w Berlinie
Posted by

Sytuacja w Berlinie

Sytuacja w Berlinie – plac Breitscheidplatz

W Berlinie na terenie jarmarku świątecznego przy placu Breitscheidplatz (w pobliżu dworca Zoo) ciężarówka wjechała w tłum ludzi. Wg informacji niemieckiej policji jest dwanaście ofiar śmiertelnych i około 50 rannych.

Ambasada jest w stałym kontakcie ze służbami niemieckimi i monitoruje sytuację. Trwają ustalenia, czy wśród poszkodowanych są obywatele Polski. Bezpośrednio po zdarzeniu policja zalecała osobom przebywającym w Berlinie pozostanie w domu.

Berlińska policja podała numer telefonu, pod którym udzielane są informacje dotyczące sytuacji na miejscu zdarzenia: +49 30-54023111  Z numeru korzystać mogą osoby, które obawiają się o los swoich bliskich.

Msza św. w intencji ofiar zamachu w Berlinie

Polska Misja Katolicka w Berlinie zaprasiła na mszę św. w intencji ofiar zamachu w Berlinie, która odbyła się w czwartek 22 grudnia 2016 w bazylice św. Jana Chrzciciela w Berlinie

Komunikat Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie:

Wszyscy łączymy się dziś w modlitwie i smutku z rodzinami ofiar – powiedziała w południe premier Beata Szydło, odnosząc się do zamachu w Niemczech. Szefowa rządu wyraziła ubolewanie, że pierwszą ofiarą tego haniebnego aktu przemocy był polski obywatel.

Drodzy Parafianie i Goście!

I my, jako Polonia berlińska, łączymy się w bólu z rodzinami Ofiar. Pragniemy im okazać naszą bliskość i pomoc, choćby duchową.

Msza Święta w intencji Ofiar zamachu i poszkodowanych, w intencji rodzin opłakujących stratę najbliższych, w intencji polskiego Kierowcy – naszego Rodaka, który zginął, jako pierwszy, Msza odbyła się w czwartek  22 grudnia o godz. 18.00 (adres: Lilienthalstr. 5, 10965 Berlin).

Ks. Marek Kędzierski SDB proboszcz Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie Wraz ze Współpracownikami.

http://www.pmk-berlin.de/

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

2 Możliwość komentowania Sytuacja w Berlinie została wyłączona 787 27 grudnia, 2016 News, Polityka, Wydarzenia 27 grudnia, 2016

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.