Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Targi InnoTrans 2016
Posted by

Targi InnoTrans 2016

InnoTrans 2016 w Berlinie

W Berlinie 21 września zakończyła się największa na świecie impreza wystawiennicza branży transportowej InnoTrans 2016.

Ambasador Andrzej Przyłębski wziął udział pod koniec września, w uroczystym otwarciu targów InnoTrans 2016, najważniejszej na świecie imprezy wystawienniczej branży transportowej.

Odwiedził stoiska największych polskich wystawców, w tym firmy Solaris, producenta autobusów i tramwajów oraz bydgoskiej PESA, wytwórcy pojazdów szynowych.

Wieczorem w towarzystwie podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, pana Witolda Słowika uczestniczył w uroczystym podpisaniu memorandum o współpracy pomiędzy firmą PESA a kolejami ukraińskimi. Dzień wcześniej (19 września), Ambasador wziął udział w konferencji zorganizowanej przez Railway Business Forum nt. interoperacyjności kolei polskich i niemieckich.

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: berlin.msz.gov.pl

2 0 687 24 października, 2016 Biznes, News, Wydarzenia 24 października, 2016

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.