Trzecia płeć

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

No related posts were found
Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Trzecia płeć
Posted by

Trzecia płeć

Okazuje się, że Niemcy stały się krajem bardziej tolerancyjnym na liberalizm. To właśnie nad Renem od niedawna związki partnerskie mogą ubiegać się o adopcje na określonych warunkach, a prawo związane z określaniem płci noworodka także uległo zmianie. Jak to wygląda?

Metryka urodzenia jest czymś, co w odpowiedni sposób ocenia, czy dane dziecko jest kobietą czy też mężczyzną. Świat biurokracji nie uznaje obojnactwa, a w przypadku hermafrodyctwa – dzieci posiadające zarówno cechy męski jak i damskie, operowane są po urodzeniu, co sprawia, że to lekarz decyduje o ich płci.

Zaburzenia takie mogą być rezultatem genów bądź nieprawidłowości hormonalnych, jednak nie ma przyczyny, która opisywałaby w jednoznaczny sposób przyczynę występowania takich zjawisk. Dużym problemem jest także to, że niekoniecznie wada ta musi ujawnić się tuż po porodzie – czasem dzieje się to w okresie dojrzewania.

Przyjęło się, że w przypadku, gdy dziecko posiada obie cechy płciowe, to zazwyczaj usuwa mu się genitalia męskie, bo technicznie zabieg ten jest łatwiejszy. W tym przypadku medycyna staje się tylko suchą metodą, gdyż nie zajmuje się odczuciami człowieka, nie zastanawia się co będzie w przyszłości. W takim przypadku stawia się na jedną kartę, przyporządkowuje się wygląd do standardów społecznych. Jest to niezwykle delikatna sprawa, gdyż po latach może się okazać, że wybór lekarzy był błędem.

Niemieccy politycy wyszli więc naprzeciw powyższym problemom. Od początku listopada 2013 roku, rodzice dziecka nie mają już, jak dotąd, obowiązku wybrania płci dla swojego dziecka w ciągu miesiąca od narodzin. Niemcy są więc pierwszym krajem w UE, który umożliwia rejestrację noworodków bez konieczności podawania płci. Litera X zastąpi tradycyjne „F” i „M”, a oznaczać będzie płeć niezidentyfikowaną.

Jak można się domyślić, konserwatywne media zaczęły się oburzać. Jednak władze zaznaczają, że nie popierają istnienia „trzeciej płci”, a jedynie chcą wydłużyć czas decyzji i dać szansę na samodzielne jej podejmowanie. Minister sprawiedliwości Sabine Leutheusser-Schnarrenberger powiedziała, że nowe przepisy są ważnym krokiem w walce z dyskryminacją; dla osób interseksualnych jest to wielka ulga, a dla całego społeczeństwa ważny krok w kierunku modernizacji.

Pozostaje jedynie pytanie, jakie kroki będą następne ?

Fot: sxc.hu

1 0 2346 19 grudnia, 2013 Ciekawostki, News, Polityka 19 grudnia, 2013

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.