Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Uroczystości upamiętniające ofiary pracy przymusowej
Posted by

Uroczystości upamiętniające ofiary pracy przymusowej

Uroczystości upamiętniające ofiary pracy przymusowej w Grossbeeren i Berlinie

Pracownicy Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Berlinie wzięli udział w uroczystościach upamiętniających ofiary pracy przymusowej.

W dniu 10.09.2016 r. odbyły się uroczystości upamiętnienia ofiar terroru nazistowskiego w miejscu pamięci w miejscowości Grossbeeren k. Berlina, zorganizowane przez miejscowe władze gminne. W Grossbeeren, w oddziale obozu pracy Berlin-Wuhlheide, życie straciło 334 polskich więźniów. Uroczyste złożenie wieńców i wiązanek nastąpiło pod głównym pomnikiem ofiar faszyzmu oraz tablicą pamiątkową przy murze cmentarnym, a także w miejscu byłego obozu pracy i przejściowego obozu Gestapo/ Stalag III D, Kdo 82/562.

11.09.2016 r. miała miejsce uroczystość upamiętniająca 10-lecie istnienia Centrum Dokumentacyjnego Prac Przymusowych w Berlinie przy ul. Britzer Str. 5. W uroczystości wzięło udział ok. 100 osób, a jej otwarcia dokonała Kierownik Centrum dr Christine Glauning. Następnie przemówienie wygłosili prof. Andreas Nachama – dyrektor Fundacji Topografia Terroru, prof. Günter Morsch – Dyrektor Fundacji Brandenburskie Miejsca Pamięci oraz potomkowie ofiar.

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: freeimages.com

2 Możliwość komentowania Uroczystości upamiętniające ofiary pracy przymusowej została wyłączona 668 26 września, 2016 Kultura i sztuka, News, Wydarzenia 26 września, 2016

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.