Widzowie w Niemczech i Belgii zobaczą najnowsze polskie filmy fabularne

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Widzowie w Niemczech i Belgii zobaczą najnowsze polskie filmy fabularne
Posted by

Widzowie w Niemczech i Belgii zobaczą najnowsze polskie filmy fabularne

Film Polski on Tour 4 w Niemczech i Belgii

 

Widzowie w Niemczech i Belgii zobaczą najnowsze polskie filmy fabularne. Kolejna edycja festiwalu Film Polski on Tour 4 rozpocznie się 15 października i potrwa miesiąc.

Najciekawsze polskie produkcje filmowe ostatnich dwóch lat zostaną zaprezentowane w kinach studyjnych w Niemczech w: Nadrenii-Północnej Westfalii, Akwizgranie, Düsseldorfie, Monastyrze oraz w St. Vith w Belgii.

Widzowie będą mogli obejrzeć filmy uhonorowane nagrodami w Polsce i na świecie. W programie znajdują się nagrodzona Oscarem „Ida” Pawła Pawlikowskiego, „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy, „Ciało” nagrodzonej w Berlinie Srebrnym Niedźwiedziem Małgorzaty Szumowskiej, „Bogowie” – Łukasza Palkowskiego, „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego, „Ziarno prawdy” Borysa Lankosa, „Powstanie Warszawskie” oraz „Miasto 44” – Jana Komasy.

Filmy odtwarzane będą w oryginalnej wersji językowej z niemieckimi napisami.

Film Polski on Tour 4 jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Współorganizatorami wydarzenia jest Instytut Polski w Düsseldorfie, Made in Dialog Stowarzyszenie Przyjaciół Instytutu Polskiego w Düsseldorfie przy współpracy z Instytutem Polskim w Brukseli.

Program przeglądu można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Polskiego w Dusseldorfie.

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

4 0 879 15 października, 2015 Kalendarium, Kultura i sztuka, News, Niemcy 15 października, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.