Witold Waszczykowski rozmawia  z szefami europejskich dyplomacji

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Witold Waszczykowski rozmawia  z szefami europejskich dyplomacji
Posted by

Witold Waszczykowski rozmawia z szefami europejskich dyplomacji

Rozmowa ministra Witolda Waszczykowskiego z szefami europejskich dyplomacji

 

Minister Witold Waszczykowski rozmawiał wczoraj telefonicznie z ministrami spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkinem oraz Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem. We wtorek szef polskiej dyplomacji odbył także pierwszą rozmowę telefoniczną z Wysoką Przedstawiciel Unii do spraw Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa Federicą Mogherini, a w środę z brytyjskim ministrem spraw zagranicznych Philipem Hammondem.
Szefowie dyplomacji Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Ukrainy, a także Wysoka Przedstawiciel pogratulowali ministrowi Witoldowi Waszczykowskiemu objęcia przez niego urzędu nowego polskiego Ministra Spraw Zagranicznych.

Minister Pawło Klimkin podczas rozmowy zaprosił ministra Waszczykowskiego do złożenia wizyty w Kijowie. Ministrowie wstępnie ustalili, że wizyta może odbyć się na początku lub w połowie grudnia. Minister Witold Waszczykowski zaznaczył, że planowane grudniowe spotkanie będzie szczególnie istotne biorąc pod uwagę miński proces pokojowy. Termin realizacji zapisów porozumień pokojowych upływa z dniem 31 grudnia.

Gratulując objęcia stanowiska szefa polskiej dyplomacji minister Frank-Walter Steinmeier podkreślił z kolei bardzo dobry stan stosunków dwustronnych i chęć kontynuacji współpracy. Ministrowie zgodzili się, że 2016 rok będzie ważny dla stosunków polsko-niemieckich w związku z przypadającymi: 25. rocznicą podpisania Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy oraz 25. rocznicą powstania Trójkąta Weimarskiego.

Podczas rozmowy z Federicą Mogherini minister Witold Waszczykowski zaproponował spotkanie w celu omówienia zagadnień związanych z polityką zagraniczną Unii Europejskiej oraz wyraził gotowość goszczenia Wysokiej Przedstawiciel w Warszawie.

Minister Philip Hammond wskazał na bardzo dobry stan stosunków dwustronnych i zbieżność stanowisk Warszawy i Londynu w wielu kwestiach europejskich. Zaprosił ministra Waszczykowskiego do złożenia wizyty w Londynie. Podkreślił również potrzebę kontynuacji dialogu polsko-brytyjskiego w ramach tzw. Kwadrygi (ministrowie spraw zagranicznych i obrony dwóch państw). Minister Waszczykowski przyjął zaproszenie i potwierdził zainteresowanie kontynuacją kontaktów dwustronnych.

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

0 0 841 19 listopada, 2015 News, Polityka, Wydarzenia 19 listopada, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.