Witold Waszczykowski rozmawia  z szefami europejskich dyplomacji

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Witold Waszczykowski rozmawia  z szefami europejskich dyplomacji
Posted by

Witold Waszczykowski rozmawia z szefami europejskich dyplomacji

Rozmowa ministra Witolda Waszczykowskiego z szefami europejskich dyplomacji

 

Minister Witold Waszczykowski rozmawiał wczoraj telefonicznie z ministrami spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkinem oraz Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem. We wtorek szef polskiej dyplomacji odbył także pierwszą rozmowę telefoniczną z Wysoką Przedstawiciel Unii do spraw Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa Federicą Mogherini, a w środę z brytyjskim ministrem spraw zagranicznych Philipem Hammondem.
Szefowie dyplomacji Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Ukrainy, a także Wysoka Przedstawiciel pogratulowali ministrowi Witoldowi Waszczykowskiemu objęcia przez niego urzędu nowego polskiego Ministra Spraw Zagranicznych.

Minister Pawło Klimkin podczas rozmowy zaprosił ministra Waszczykowskiego do złożenia wizyty w Kijowie. Ministrowie wstępnie ustalili, że wizyta może odbyć się na początku lub w połowie grudnia. Minister Witold Waszczykowski zaznaczył, że planowane grudniowe spotkanie będzie szczególnie istotne biorąc pod uwagę miński proces pokojowy. Termin realizacji zapisów porozumień pokojowych upływa z dniem 31 grudnia.

Gratulując objęcia stanowiska szefa polskiej dyplomacji minister Frank-Walter Steinmeier podkreślił z kolei bardzo dobry stan stosunków dwustronnych i chęć kontynuacji współpracy. Ministrowie zgodzili się, że 2016 rok będzie ważny dla stosunków polsko-niemieckich w związku z przypadającymi: 25. rocznicą podpisania Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy oraz 25. rocznicą powstania Trójkąta Weimarskiego.

Podczas rozmowy z Federicą Mogherini minister Witold Waszczykowski zaproponował spotkanie w celu omówienia zagadnień związanych z polityką zagraniczną Unii Europejskiej oraz wyraził gotowość goszczenia Wysokiej Przedstawiciel w Warszawie.

Minister Philip Hammond wskazał na bardzo dobry stan stosunków dwustronnych i zbieżność stanowisk Warszawy i Londynu w wielu kwestiach europejskich. Zaprosił ministra Waszczykowskiego do złożenia wizyty w Londynie. Podkreślił również potrzebę kontynuacji dialogu polsko-brytyjskiego w ramach tzw. Kwadrygi (ministrowie spraw zagranicznych i obrony dwóch państw). Minister Waszczykowski przyjął zaproszenie i potwierdził zainteresowanie kontynuacją kontaktów dwustronnych.

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

0 0 856 19 listopada, 2015 News, Polityka, Wydarzenia 19 listopada, 2015

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.