Wkład państw Wyszehradu w dyskusję o przyszłości Europy

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Wkład państw Wyszehradu w dyskusję o przyszłości Europy
Posted by

Wkład państw Wyszehradu w dyskusję o przyszłości Europy

„Co dalej z Europą? Perspektywa państw wyszehradzkich”

W ramach polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej w siedzibie Fundacji im. Friedricha Eberta w Berlinie odbyła się w środę, 30 listopada, dyskusja o wkładzie państw Wyszehradu w dyskusję o przyszłości Europy.

W dyskusji, którą moderował Kai-Olaf Lang z niemieckiej Fundacji Nauki i Polityki, udział wzięli poseł do PE prof. Ryszard Legutko, poseł do Bundestagu Dietmar Nietan (SPD), dyrektor ds. wewnętrznych UE MSZ Słowacji Erik Lipták oraz dyrektor węgierskiego Instytutu Spraw Zagranicznych i Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Márton Schőberl.

Przedmiotem dyskusji był wkład Grupy Wyszehradzkiej do debaty o przyszłości Unii Europejskiej. Omówiono także możliwości współpracy grupy z Niemcami na płaszczyźnie europejskiej.

Gości powitali wspólnie Ambasador RP w Berlinie Andrzej Przyłębski i kierownik referatu ds. Europy Środkowej i Wschodniej Fundacji im. Friedricha Eberta Matthias Jobelius.

„Musimy tak ukierunkować Unię Europejską, aby maksymalnie zredukować ryzyko kolejnego referendum ws. wyjścia z Unii w jednym z państw członkowskich. Mimo wysokiego poparcia dla UE rozprzestrzenia się także postawa krytyczna wobec integracji – jedno nie wyklucza drugiego. Można uważać Unię Europejską za wspaniałą ideę, a jednocześnie zwracać uwagę na deficyty w jej realizacji i formułować konstruktywne propozycje, jak przygotować ją na wyzwania przyszłości” – podkreślił Ambasador w swoim wystąpieniu.

Tekst wystąpienia Ambasadora:
http://www.berlin.msz.gov.pl/resource/045d7e14-47ae-4fc9-a236-53f36df70208:JCR

Dyskusja panelowa „Co dalej z Europą? Perspektywa państw wyszehradzkich”, zorganizowana została przez Ambasadę oraz Fundację, we współpracy z ambasadami Republiki Czeskiej, Republiki Słowackiej i Węgier.

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

10 Możliwość komentowania Wkład państw Wyszehradu w dyskusję o przyszłości Europy została wyłączona 1156 05 grudnia, 2016 News, Polityka, Wydarzenia 5 grudnia, 2016

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.