Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
WOŚP 2014 w Niemczech
Posted by

WOŚP 2014 w Niemczech

Kilońska Orkiestra Dobrych Serc sedecznie zaprasza do wspólnego grania w 22 finale WOŚP, NIEDZIELA 12 STYCZNIA 2014, START 12:00 KIEL.  Restauracja WALDSCHÄNKE, Projensdorfer Str. 232, 24106 Kiel

MASZ WIELKIE SERCE; GRAJ Z NAMI!!!! Wszystko co jest możliwe… obrazy, pomoc przy organizacji, drobne datki. Po to gramy i dla dzieci zbieramy!!!

W PROGRAMIE – DLA KAŻDEGO COŚ MIŁEGO:

• MUZYKA LIVE • TOMBOLA • AUKCJA • MIERZENIE CIŚNIENIA KRWI •

• FACE PAINTING • TURNIEJ PIŁKARZYKÓW • POLSKA KUCHNIA •

• CIASTA DOMOWEGO WYPIEKU • GRZANE WINO PRZY OGNISKU •

Środki pozyskane ze zbiórki do skarbonek, aukcji, tomboli oraz ze sprzedaży ciast i kawy (w dniu 12.01.2014) w całości zasilą konto 22 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

WSTĘP WOLNY

Informacja pod telefonem: (0 431) 34 657

22. FINAŁ WOŚP już 12 stycznia 2014r.

Do dziś potwierdzonych zostało już 1 514 sztabów z Polski oraz 48 z zagranicy. Wydaliśmy 22 pozwolenia na zorganizowanie skarbon stacjonarnych oraz 149 imprez zamkniętych. Na tę chwilę zaakceptowaliśmy 116 529 wolontariuszy, którzy w dniu 22. Finału będą zbierać pieniądze.

HASŁO: NA RATUNEK. NA ZAKUP SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTU DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY RATUNKOWEJ I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze środków, które zostaną zebrane podczas 22.Finału WOŚP po rozmowach z prof. dr hab. med. Piotrem Kalicińskim – krajowym konsultantem ds. chirurgii dziecięcej, zamierza kupić m.in.:

– wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci,

– RTG przyłóżkowe,

– RTG z ramieniem C i monitorem,

– radiologiczne stacje diagnostyczne,

– aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler

Lista tych urządzeń może ulec zmianie po dokładnym rozpatrzeniu próśb nadesłanych przez szpitale.

W związku z coraz większym zainteresowaniem społeczeństwa i potrzebą otwierania kolejnych oddziałów geriatrycznych, a także deklaracji środowisk medycznych o ich tworzeniu, Fundacja zamierza również przeznaczyć część pieniędzy, które zostaną zebrane podczas 22. Finału WOŚP na doposażenie lub doposażenie nowo otwieranych oddziałów geriatrii.

Źródło: WOŚP

1 Możliwość komentowania WOŚP 2014 w Niemczech została wyłączona 2109 07 stycznia, 2014 Ciekawostki, Kalendarium, News, Niemcy, Wydarzenia 7 stycznia, 2014

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.