Wspólna polityka azylowa Unii Europejskiej

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Wspólna polityka azylowa Unii Europejskiej
Posted by

Wspólna polityka azylowa Unii Europejskiej

Wspólna polityka azylowa UE

Pod patronatem Ambasady Polskiej w Berlinie, Fundacji BMW i Instytutu Francuskiego w Niemczech 7 lipca w Magdeburgu odbył się panel dyskusyjny dotyczący wspólnej polityki azylowej Unii Europejskiej, w którym uczestniczyli Tomasz Cytrynowicz z UdSC, Pascal Brice, Dyrektor Generalny francuskiego Urzędu do Spraw Ochrony Uchodźców i Bezpaństwowców oraz Martin Patzelt, poseł Bundestagu.

Dyskutanci opisali krótko sytuację dotyczącą ochrony uchodźców we Francji, Niemczech i Polsce oraz zastanawiali się nad perspektywą rozwoju wspólnej polityki Unii w zakresie ochrony uchodźców w szczególności w kontekście Europejskiej Agendy Migracyjnej oraz dramatycznych losów uciekinierów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Wiele uwagi poświęcono wartościom z których wyrasta europejska wspólnota, w tym humanitaryzmowi. Uczestnicy zgodzili się, że sytuacja dotycząca ochrony uchodźców wymaga solidarnego reagowania wszystkich członków Unii, jednak podkreślili, że proponowane działania powinny dążyć do rzeczywistego rozwiązywania problemów związanych z napływem uchodźców i brać pod uwagę zarówno specyfikę państw przyjmujących jak i potrzeby samych uchodźców. W związku z tym wymagana jest rzeczowa i przemyślana dyskusja, a jednocześnie działania mające na celu rzetelne informowanie o zjawisku uchodźctwa, zwalczanie związanych z nim mitów oraz kreowanie pozytywnych postaw wobec tych, którzy potrzebują ochrony międzynarodowej.

Źródło: Urząd do spraw cudzoziemców (http://udsc.gov.pl/obywatel-gov-pl/)
Fot: udsc.gov.pl/obywatel-gov-pl

2 0 1014 20 sierpnia, 2015 News, Polityka, Prawo 20 sierpnia, 2015

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.