Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Współpraca polsko-niemiecka w dziedzinie rolnictwa
Posted by

Współpraca polsko-niemiecka w dziedzinie rolnictwa

Ambasador Andrzej Przyłębski z wizytą w federalnym Ministerstwie Rolnictwa

Ambasador Andrzej Przyłębski odbył we wtorek 22 listopada pierwsze oficjalne spotkanie z Federalnym Ministrem Wyżywienia i Rolnictwa Christianem Schmidtem.

Przedmiotem rozmów była przede wszystkim kwestia współpracy polsko-niemieckiej w dziedzinie rolnictwa oraz przyszłość Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) po 2020 r.  Obie strony pozytywnie oceniły stan i intensywność kontaktów pomiędzy resortami rolnictwa Polski i Niemiec. Zarówno Ambasador, jak i szef niemieckiego resortu rolnictwa zadeklarowali, iż wolą obu stron jest, by współpracę ministrów rolnictwa nadal intensyfikować, zwłaszcza w formacie Trójkąta Weimarskiego, szczególnie przy pracach nad przyszłym kształtem WPR.

Ambasador Andrzej Przyłębski zapowiedział ponadto, że Polska tradycyjnie będzie uczestniczyć ze stoiskiem narodowym w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych „Grüne Woche”, które po raz 82. odbędą się w Berlinie, w dniach 20-29 stycznia 2017 r.

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: berlin.msz.gov.pl

2 0 614 30 listopada, 2016 News, Polityka, Wydarzenia 30 listopada, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.