Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Współpraca polsko-niemiecka w dziedzinie rolnictwa
Posted by

Współpraca polsko-niemiecka w dziedzinie rolnictwa

Ambasador Andrzej Przyłębski z wizytą w federalnym Ministerstwie Rolnictwa

Ambasador Andrzej Przyłębski odbył we wtorek 22 listopada pierwsze oficjalne spotkanie z Federalnym Ministrem Wyżywienia i Rolnictwa Christianem Schmidtem.

Przedmiotem rozmów była przede wszystkim kwestia współpracy polsko-niemieckiej w dziedzinie rolnictwa oraz przyszłość Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) po 2020 r.  Obie strony pozytywnie oceniły stan i intensywność kontaktów pomiędzy resortami rolnictwa Polski i Niemiec. Zarówno Ambasador, jak i szef niemieckiego resortu rolnictwa zadeklarowali, iż wolą obu stron jest, by współpracę ministrów rolnictwa nadal intensyfikować, zwłaszcza w formacie Trójkąta Weimarskiego, szczególnie przy pracach nad przyszłym kształtem WPR.

Ambasador Andrzej Przyłębski zapowiedział ponadto, że Polska tradycyjnie będzie uczestniczyć ze stoiskiem narodowym w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych „Grüne Woche”, które po raz 82. odbędą się w Berlinie, w dniach 20-29 stycznia 2017 r.

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: berlin.msz.gov.pl

2 0 637 30 listopada, 2016 News, Polityka, Wydarzenia 30 listopada, 2016

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.