Wyniki wymiany handlowej Niemiec

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Wyniki wymiany handlowej Niemiec
Posted by

Wyniki wymiany handlowej Niemiec

Niemiecki eksport w październiku br.: + 3,3% r/r

 

Wiesbaden – Pogarszająca się sytuacją na zagranicznych rynkach coraz bardziej odbija się na wynikach wymiany handlowej Niemiec.

Pogarszająca się sytuacją na zagranicznych rynkach coraz bardziej odbija się na wynikach wymiany handlowej Niemiec. Według Federalnego Urzędu Statystycznego w październiku br. firmy wyeksportowały towary o wartości 106,2 mld EUR, a importowały na kwotę 83,8 mld EUR. W porównaniu z październikiem 2014 r. eksport wzrósł o 3,3% i import o 3,0%, a w zestawieniu z wrześniem br. eksport zmniejszył się o 1,2% i import o 3,4%. Nadwyżka osiągnęła 22,5 mld EUR, a po korekcie sezonowej 20,8 mld EUR. Bilans obrotów bieżących wyniósł 23,0 mld EUR – w tym w handlu zagranicznym wzrósł o 24,1 mld EUR.

Niemiecki firmy sprzedały do państw Unii Europejskiej towary o wartości 62,7 mld EUR i sprowadziły na kwotę 55,3 mld EUR. W porównaniu z ubiegłym rokiem eksport wzrósł o 6,4% i import o 3,3%. Do krajów strefy euro eksport osiągnął wartość 39,3 mld EUR (+ 5,8% r/r) i import 37,4 mld EUR (+ 2,4% r/r). Do państw Unii Europejskiej spoza strefy euro wysłano towary za 23,5 mld EUR (+ 7,4% r/r) i sprowadzono za 17,9 mld EUR (+ 5,3% r/r). Eksport poza Unię Europejską wyniósł 43,5 mld EUR (- 0,9% r/r) i import 28,5 mld EUR (+ 2,3% r/r).

Według ekonomistów kryzys na rynkach wschodzący sprawił, że eksport Niemiec spowolnił pierwszy raz od dziesięciu miesięcy. Chiny rozwijają się najwolniej od ćwierć wieku, a Brazylia i Rosja pogrążone są w recesji, dlatego regularnie spada popyt na towary „Made in Germany”. Mimo wszystko handel zagraniczny rozwija się stabilnie dzięki stałej współpracy z państwami Unii Europejskiej i coraz szerszym kontaktom z firmami w Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie według Niemieckiego Stowarzyszenie Handlu Zagranicznego (BGA) niższe przychody wynikają raczej ze spadku cen niż ze zmniejszenia wymiany handlowej. Na koniec 2015 r. eksperci prognozują wzrost eksportu o ponad 6,0% r/r, ale w 2017 r. problemy w światowej gospodarce mogą ograniczyć zagraniczny handel do 4,5% r/r.

Źródło: germany.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

3 0 998 29 grudnia, 2015 Biznes, News 29 grudnia, 2015

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.