Wzrasta obłożenie hoteli Orbisu w Polsce

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Wzrasta obłożenie hoteli Orbisu w Polsce
Posted by

Wzrasta obłożenie hoteli Orbisu w Polsce

Rośnie obłożenie w hotelach. Orbis zadowolony z wypełnienia na poziomie 60 proc.

 

Wzrasta obłożenie hoteli Orbisu w Polsce. Pomimo braku dużych wydarzeń w tym roku, takich jak ubiegłoroczna konferencja ONZ w Warszawie, EURO 2012 czy prezydencja Polski w Unii Europejskiej, wypełnienie w całym roku wyniesie ok. 60 proc. W przyszłym roku może być jeszcze wyższe, choć dużo zależy od kondycji całej gospodarki.

‒ Ta frekwencja się zwiększa z roku na rok, mimo że mamy rok zwykły, czyli bez prezydencji, mistrzostw Europy, zdarzeń jednorazowych, jak kongres klimatyczny. Spodziewamy się, że będzie oscylowała wokół 60 proc. – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Ireneusz Węgłowski, prezes zarządu Orbisu.

Obłożenie hoteli Orbisu rośnie nieprzerwanie od 2012 r. Spółka cały czas chce jednak zwiększać ten wskaźnik. Węgłowski przewiduje, że w przyszłym roku może być nieco wyższy niż w 2014 r., dodaje jednak, że dużo zależy od sytuacji gospodarczej. Jeśli nie wydarzy się nic, co spowolniłoby wzrost PKB w odniesieniu do prognoz, Orbis powinien osiągnąć swój cel.

W okresie od stycznia do września br. Orbis zanotował średnią frekwencję na poziomie 61,5 proc. Był to wynik o 1,7 pkt proc. lepszy niż w tym samym okresie 2013 r. W pierwszych dziewięciu miesiącach br. średnia cena za pokój wyniosła 208,7 zł (wzrost o 0,7 proc.), a przychód na dostępny pokój ‒ 128,4 zł (wzrost o 3,5 proc.).

W strukturze Orbisu funkcjonuje obecnie 68 hoteli, z czego 52 własne, 12 franczyzowych, 3 w zarządzaniu i 1 w dzierżawie. Spółka największe przychody notuje w Warszawie, Gdańsku i Krakowie. To miasta, w których znajduje się najwięcej hoteli Orbisu.

‒ Gdybyśmy wzięli pod uwagę wzrost przychodów w stosunku do roku ubiegłego, to wyróżniają się Poznań i Katowice. To miasta, w których nasze hotele notują największy przyrost frekwencji, średnich cen i w związku z tym również przychodów. Segment hoteli ekonomicznych notuje również przyrosty i to nas cieszy – dodaje Węgłowski.

Poza Polską spółka ma także obiekty na Litwie i Łotwie – łącznie w 32 miejscowościach.

Większościowym udziałowcem Orbisu (52,69 proc. akcji) jest międzynarodowa sieć Accor. 21 października Orbis otrzymał ofertę przejęcia 46 hoteli Accoru w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym dwóch warszawskich hoteli, którymi Orbis już teraz zarządza. Osiem spośród tych hoteli to obiekty planowane, reszta już działa. Spółki mają wyłączność na negocjację do końca listopada.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Biznes

Fot: biznes.newseria.pl

1 Możliwość komentowania Wzrasta obłożenie hoteli Orbisu w Polsce została wyłączona 1093 04 listopada, 2014 Biznes, News 4 listopada, 2014

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.