Zatrudnienie w Niemczech utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Zatrudnienie w Niemczech utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie
Posted by

Zatrudnienie w Niemczech utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie

Od początku br. zatrudnienie w Niemczech utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie.

Według wstępnych danych Federalnego Urzędu Statystycznego w pierwszym kwartale 2015 r. liczba pracowników wyniosła 42,4 mln osób. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku liczba ta zwiększyła się o 275 tys. (+ 0,7%), ale w porównaniu z czwartym kwartałem 2014 r. zmniejszyła się o 579 tys. (- 1,3%). Jako przyczynę spadku specjaliści podają niekorzystne warunki pogodowe do wykonywania prac na wolnym powietrzu (m.in. rolnictwo, budownictwo). Po korekcie sezonowej zatrudnienie w pierwszym kwartale 2015 r. w porównaniu z poprzednim kwartałem było wyższe o 21 tys. osób.

Najwyższy przyrost zatrudnienia od stycznia do marca br. odnotowano w sektorze usługowym – w tym usługach biznesowych (+ 2,0% r/r), w służbie publicznej, edukacji i w służbie zdrowia (+ 1,1% r/r) oraz w handlu, transporcie, hotelarstwie i gastronomii (+ 0,4% r/r). W przemyśle przetwórczym (z wyłączeniem budownictwa) liczba zatrudnionych wzrosła o 47 tys. osób (+ 0,6% r/r), a w samym budownictwie zmniejszyła się o 6 tys. osób (- 0,3% r/r). W rolnictwie, leśnictwie i rybołówstwie zatrudnienie było mniejsze niż w ubiegłym roku o 3 tys. osób (- 0,5% r/r). Natomiast średnia liczba przepracowanych godzin przypadających na jednego pracownika w Niemczech spadła na początku 2015 r. o 0,2% r/r do 351,7 godzin.

 

Źródło: berlin.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

0 0 829 09 czerwca, 2015 Ciekawostki, News, Praca 9 czerwca, 2015

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.