Jak zdobyć Zachód - warsztaty

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Jak zdobyć Zachód – warsztaty
Posted by

Jak zdobyć Zachód – warsztaty

„Jak zdobyć Zachód – strategie wejścia na rynki zachodniej Europy”

W dniu 15.10.2014 r. w Szczecinie odbyły się warsztaty szkoleniowe skierowane do prezesów zarządów i właścicieli firm oraz osób odpowiedzialnych za pozyskiwanie kontraktów zagranicznych (głównie z branży metalowej).
Organizatorem warsztatów był Zarządu Szczecińskiego Parku Przemysłowego oraz Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Zaprezentowane zostały strategie wejścia na rynki zachodniej Europy w W. Brytanii, Skandynawii oraz Niemczech. Druga cześć warsztatów poświecony była różnicom kulturowym w biznesie na rynkach ww. krajów. O strategii wejścia, atrakcyjności niemieckiego rynku dla polskich przedsiębiorców i atutach polskich eksporterów, a także o różnicach kulturowych w polsko-niemieckim biznesie poinformował uczestników spotkania Radca J. Masalski.
W warsztatach uczestniczyło 20 osób. W trakcie rozmów z przedsiębiorstwami zachęcano m.in. do udziału w targach na terenie Niemiec, jako sprawdzonej formy zwiększenia obecności polskiego eksportera na rynku niemieckim.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie
fot: berlin.trade.gov.pl

2 Możliwość komentowania Jak zdobyć Zachód – warsztaty została wyłączona 1095 28 października, 2014 Biznes, News 28 października, 2014

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.