Strona główna » Ambasador Andrzej Przyłębski w Berlinie

Ambasador Andrzej Przyłębski w Berlinie

dodane przez: Marek K
0 ilość komentarzy

Dyplomacja gospodarcza w Berlinie

Ambasador Andrzej Przyłębski wziął udział we wtorek, 8 listopada, w cyklicznym spotkaniu przedstawicieli świata gospodarki i polityki w ramach „Herbst-Networking-Lunch” organizowanym przez Targi w Hanowerze. Polska w 2017 r. będzie krajem partnerskim Targów.

Herbst-Networking-Lunch” jest ważną i prestiżową inicjatywą, w której uczestniczą przedstawiciele niemieckiego świata polityki, przedsiębiorcy oraz dyplomaci z całego świata, organizowaną w siedzibie przedstawicielstwa Dolnej Saksonii w Berlinie.

Zgromadzonych gości i attaché handlowych powitał przedstawiciel kraju związkowego Dolna Saksonia sekretarz stanu Michael Rüter oraz przedstawiciel zarządu Targów Hanowerskich Jochen Köckler.

Z uwagi na fakt, że Polska będzie w przyszłym roku krajem partnerskim Tragów, Ambasador wygłosił wystąpienie nt. współpracy gospodarczej między Polska a Niemcami.

Tekst wystąpienia: http://www.berlin.msz.gov.pl/resource/6e686653-2a67-406f-bd4c-d9a8db705015:JCR

Targi w Hanowerze są największą na świecie imprezą wystawienniczą dla przemysłu i technologii. Podczas imprezy prezentowane są przede wszystkim nowości przemysłów elektrotechnicznego i maszynowego. Jest to idealna okazja do zaprezentowania polskich technologicznie zaawansowanych produktów, jak i do pozyskania nowych cennych kontaktów. Jak podkreślił w wystąpieniu Ambasador Andrzej Przyłębski „nasze partnerstwo to także kolejny krok ku pogłębieniu współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Niemcami i wyraz zaangażowania polskiego rządu w rozwój nowych technologii’’.

Corocznie w hanowerskiej imprezie bierze udział ok. 60 wystawców z Polski. Swoje osiągnięcia prezentują polskie regiony i izby gospodarcze.

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: berlin.msz.gov.pl

Ciekawe wiadomości