Andrzej Przyłebski w Magdeburgu

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Andrzej Przyłebski w Magdeburgu
Posted by

Andrzej Przyłebski w Magdeburgu

Wizyta Ambasadora w Saksonii Anhalt

Prof. Andrzej Przyłebski złożył w czwartek, 12 stycznia, pierwszą wizytę oficjalną w Magdeburgu, gdzie spotkał się z premierem Saksonii Anhalt Reinerem Haseloffem.

Podczas spotkania, Ambasador  rozmawiał z premierem Haseloffem m.in. o bardzo dobrej współpracy miedzy  Saksnonią Anhalt a Polską, zarówno w sferze gospodarczej, jak regionalnej, naukowo – kulturalnej i społecznej. Premier Haseloff   z dużym uznaniem mówił o zaufaniu we wzajemnej współpracy i opowiedział się za intensyfikacją relacji polsko-niemieckich na płaszczyźnie europejskiej.

Polska, jak zaznaczyli obaj rozmówcy, jest jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych Saksonii Anhalt. Wg danych za 2015 r., Saksonia Anhalt sprowadziła towary z Polski o wartości 1,74 mld euro. Eksport towarów do Polski w tym czasie wyniósł  ok. 1,6 mld. Polscy przedsiębiorcy zyskują też coraz większe znaczenie w inwestycjach zagranicznych w tym kraju związkowym.

Premier Haseloff zapewnił Ambasadora, że Magdeburg nadal będzie wspierać współpracę z Polską, nie tylko w wymiarze regionalnym, gdzie od 2003 r. ścisłym partnerem jest województwo mazowieckie, ale również w wymiarze europejskim. Omawiając kwestie współpracy kulturalnej i edukacyjnej, premier Reiner  Haseloff zapewnił Ambasadora A. Przyłebskiego, że w latach 2016/2017 realizowany będzie program wizyt edukacyjnych młodzieży szkolnej w byłych nazistowskich obozach zagłady, znajdujących się obecnie na terytorium Polski.

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

2 0 623 16 stycznia, 2017 News, Polityka, Wydarzenia Styczeń 16, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.