Strona główna » Autostrada Wolności – autostrada A2

Autostrada Wolności – autostrada A2

dodane przez: Krzysztof B
0 ilość komentarzy

Prezydenci Polski Bronisław Komorowski i Niemiec Joachim Gauck nadali autostradzie A2 symboliczną nazwę „Autostrady Wolności”.

Obaj prezydenci odsłonili w tzw. miejscu obsługi podróżnych w Brwinowie tablicę z napisem „A2 Autostrada Wolności”. Posadzili też Dąb Wolności, przy którym znajduje się pamiątkowy kamień. Uroczystość, która odbyła się 4 czerwca, wpisuje się w obchody 25-lecia wolnej Polski.

Prezydent Komorowski zwrócił uwagę, że nadanie nazwy przypomina o wielkiej zmianie, jaka nastąpiła w ostatnich 25 latach w relacjach polsko-niemieckich. – Serdecznie dziękuję za to, że mogę razem z prezydentem Niemiec posadzić Dąb Wolności przy autostradzie, która łączy Polskę z Niemcami, a przez Niemcy także z całą Europą Zachodnią. Jestem pewien, że autostrada łączy i będzie łączyła nie tylko w wymiarze komunikacyjnym, lecz także w wymiarze emocji, bliskości, wzajemnego szacunku i umiejętności lubienia się nawzajem – powiedział prezydent.

Bronisław Komorowski nie wykluczył, że na obchody 25-lecia zburzenia muru berlińskiego pojedzie do Berlina właśnie autostradą.

Współorganizatorem uroczystości było Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony – Lasy Państwowe (lasy.gov.pl)

fot: freeimages.com

Ciekawe wiadomości