Autostrada Wolności - autostrada A2

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Autostrada Wolności – autostrada A2
Posted by

Autostrada Wolności – autostrada A2

Prezydenci Polski Bronisław Komorowski i Niemiec Joachim Gauck nadali autostradzie A2 symboliczną nazwę „Autostrady Wolności”.

Obaj prezydenci odsłonili w tzw. miejscu obsługi podróżnych w Brwinowie tablicę z napisem „A2 Autostrada Wolności”. Posadzili też Dąb Wolności, przy którym znajduje się pamiątkowy kamień. Uroczystość, która odbyła się 4 czerwca, wpisuje się w obchody 25-lecia wolnej Polski.

Prezydent Komorowski zwrócił uwagę, że nadanie nazwy przypomina o wielkiej zmianie, jaka nastąpiła w ostatnich 25 latach w relacjach polsko-niemieckich. – Serdecznie dziękuję za to, że mogę razem z prezydentem Niemiec posadzić Dąb Wolności przy autostradzie, która łączy Polskę z Niemcami, a przez Niemcy także z całą Europą Zachodnią. Jestem pewien, że autostrada łączy i będzie łączyła nie tylko w wymiarze komunikacyjnym, lecz także w wymiarze emocji, bliskości, wzajemnego szacunku i umiejętności lubienia się nawzajem – powiedział prezydent.

Bronisław Komorowski nie wykluczył, że na obchody 25-lecia zburzenia muru berlińskiego pojedzie do Berlina właśnie autostradą.

Współorganizatorem uroczystości było Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony – Lasy Państwowe (lasy.gov.pl)

fot: freeimages.com

1 Możliwość komentowania Autostrada Wolności – autostrada A2 została wyłączona 1142 13 października, 2014 Biznes, News 13 października, 2014

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.