Berlińska Konferencja Bezpieczeństwa

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Berlińska Konferencja Bezpieczeństwa
Posted by

Berlińska Konferencja Bezpieczeństwa

Sekretarz stanu ds. europejskich w MSZ Rafał Trzaskowski był gościem dorocznej Berlińskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

 

Wspólnie z ministrami ds. europejskich Niemiec Michaelem Rothem i Francji Harlemem Desir 3 grudnia br. wziął udział w głównym panelu konferencji – „Ukraina, Bliski Wschód i Afryka – burzliwe rejony w i wokół Europy”.

W dyskusji poświęconej kwestiom ukraińskim ministrowie wskazali, że niezależnie od rozbieżności pomiędzy państwami, decyzje podejmowane przez 28 państw na szczeblu unijnym są decyzjami wspólnymi i trwałymi, respektowanymi przez wszystkie kraje członkowskie. Ta zasada odnosi się także do sankcji nałożonych na Federację Rosyjską przez Unię Europejską. -Sankcje nigdy nie były rozważane jako cel sam w sobie, lecz jako narzędzie wywierania wpływu na politykę Federacji Rosyjskiej wobec swoich partnerów – ocenił w Berlinie wiceszef polskiej dyplomacji.

W trakcie spotkania uczestnicy zaznaczyli, że oczekują od strony rosyjskiej wypełnienia postanowień porozumienia mińskiego, zapewniając o woli podtrzymywania dialogu. Wiceminister Rafał Trzaskowski zaznaczył, że głównym zadaniem w toczącym się konflikcie jest doprowadzenie do jego deeskalacji oraz demilitaryzacji regionu. Podkreślił również znaczenie reform strukturalnych i administracyjnych, jakie stoją przed niedawno powołanym rządem Arsenija Jaceniuka. Państwa Trójkąta Weimarskiego i Unii Europejskiej deklarują wsparcie dla ich przeprowadzenia.

Na marginesie berlińskiej konferencji wiceminister Rafał Trzaskowski rozmawiał z ministrem Michaelem Rothem. Miało miejsce także spotkanie ministrów w formacie Trójkąta Weimarskiego. Dyskusja służyła podsumowaniu dotychczasowych działań prezydencji włoskiej na forum Rady ds. Ogólnych. Ministrowie z zainteresowaniem przyjęli program inwestycyjny Komisji Europejskiej, uznając go za dobry punkt wyjścia do dalszych prac nad pobudzeniem wzrostu gospodarczego UE.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony berlin.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

1 Możliwość komentowania Berlińska Konferencja Bezpieczeństwa została wyłączona 1157 10 grudnia, 2014 News, Polityka 10 grudnia, 2014

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.