Cloud Lab w Niemczech

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Cloud Lab w Niemczech
Posted by

Cloud Lab w Niemczech

Ericsson uruchamia Cloud Lab w Niemczech

 

Ericsson Cloud Lab, zlokalizowane w Aachen, będzie wspierać operatorów telekomunikacyjnych i inne branże w opracowywaniu i wdrażaniu strategii cyfrowych
Laboratorium przyspieszy wprowadzanie innowacji i umożliwi współtworzenie nowych zastosowań chmury dla określonych branż, zaspokajając tym samym coraz większe zapotrzebowanie na elastyczną i sprawną infrastrukturę
Bezpieczeństwo i integralność danych będą stanowić część rozwiązań chmury

Ericsson (NASDAQ:ERIC) założył w Niemczech nowe Cloud Lab. Zlokalizowane w Aachen laboratorium będzie wspierać operatorów telekomunikacyjnych i klientów branżowych w Europie, przyspieszając opracowywanie innowacji i realizację wszystkich etapów rozwoju w kierunku technologii chmury i wirtualizacji. Będzie się ono zajmować między innymi pokazami najnowszych technologii, testami, weryfikacją, wstępną kompilacją oraz wdrażaniem nowych usług.

Rozwiązania chmury będą odgrywać ogromną rolę w transformacji w kierunku gospodarki cyfrowej. Wiele dużych przedsiębiorstw wciąż napotyka trudności w zwiększaniu wykorzystania technologii chmury. Problemy te dotyczą migracji do chmury, zarządzania, bezpieczeństwa i integracji danych, wynikają z wysokiego tempa rozwoju, dostępu i otwartości jakim charakteryzuje się technologia chmury.

Cloud Lab daje klientom firmy Ericsson możliwość rozwiązywania tych problemów dzięki pokazom na żywo, wdrażaniu i testowaniu kluczowych technologii, w tym chmur, wirtualizacji czy zarządzania i orkiestracji, która nabiera coraz większego znaczenia. Laboratorium będzie opierać się na technologii opracowanej przez Ericsson oraz doświadczeniu firmy w zakresie tych usług. Wśród wykorzystanych produktów znajdą się Ericsson HDS 8000, Ericsson Secure Cloud Storage, Cloud Manager oparty o produkt ECM oraz oferty IaaS (Infrastructure as a Service – Infrastruktura jako Usługa) oraz PaaS (Platform as a Service – Platforma jako Usługa), przeznaczone dla środowisk telekomunikacyjnych i IT w chmurze.

Valter D’Avino, szef firmy Ericsson w regionie Europy Zachodniej i Środkowej, mówi: „Opracowując rozwiązania chmury we współpracy z naszymi klientami, umożliwiamy im przyspieszenie wdrożenia technologii chmury. Oznacza to, że szybciej obserwujemy korzyści jakie niesie za sobą chmura, na przykład sprawniejsze wprowadzanie nowych usług w ramach Internet of Things na rynek i lepsze dostosowanie infrastruktury IT.”

Oferta usług chmury firmy Ericsson umożliwia operatorom i przedsiębiorstwom telekomunikacyjnym transformację cyfrową, szybkie wdrażanie innowacji oraz globalne zarządzanie. Współpraca w ramach Cloud Lab przyspieszy tą transformację. Transport i automatyzacja to przykłady branż, w których wykorzystanie technologii chmurowej rozwija się błyskawicznie. Zbliżenie klientów dzięki Cloud Lab uelastyczni i usprawni współpracę pozwalając zaspokoić szczególne potrzeby rynku.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

1 Możliwość komentowania Cloud Lab w Niemczech została wyłączona 5506 20 lipca, 2015 Ciekawostki, News 20 lipca, 2015

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.