Czy Polacy prowadzący firmy są uczciwi

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Czy Polacy prowadzący firmy są uczciwi
Posted by

Czy Polacy prowadzący firmy są uczciwi

Korupcja w polskich firmach praktykowana i usprawiedliwiana

Niestabilność gospodarcza i presja uzyskiwania wyników sprawiają, że polscy przedsiębiorcy coraz częściej wchodzą na drogę korupcji. Jak wskazują badania, zjawisko to jest w biznesie powszechne. Niestety, firmy nie są przygotowane do zwalczania nadużyć.

Działania korupcyjne pomagają w utrzymywaniu prężnie działającego biznesu na rynkach szybkiego wzrostu – wynika z badania nadużyć gospodarczych przeprowadzonego przez EY. Znamienne jest to, że aż 35% respondentów zna przypadki nadużyć w firmie, w której pracuje. Jak mówi serwisowi infoWire.pl Mariusz Witalis z EY: „Aby nawiązać relacje biznesowe, co piąty menedżer jest skłonny wręczyć upominek, a co czwarty – przekazać gotówkę lub zapewnić rozrywkę”.

Najbardziej niebezpiecznym zjawiskiem jest jednak zniekształcanie sprawozdań finansowych. Pod tym względem Polska plasuje się na 11. miejscu wśród 38 przebadanych krajów. Celowe fałszowanie wyników finansowych oraz nadużycia związane z negocjowaniem rabatów i opóźnianiem terminów płatności są coraz powszechniejsze. Działania korupcyjne pozwalają firmom na szybki rozwój, a pracownikom na osiąganie dobrych efektów biznesowych i pięcie się po szczeblach kariery.

„Niewielu szefów firm w Polsce jest świadoma tego, że korupcja występuje i że można temu przeciwdziałać” – zaznacza były wiceminister spraw wewnętrznych Adam Rapacki. „Trzeba tworzyć systemy długofalowych rozwiązań, które ją ograniczą” – dodaje rozmówca.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

1 0 975 03 lutego, 2017 Biznes, News Luty 3, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.