Strona główna » Depesza kondolencyjna Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Depesza kondolencyjna Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

dodane przez: Krzysztof B
0 ilość komentarzy

Depesza kondolencyjna Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Bronisława Komorowskiego do Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec, Pana Joachima Gaucka

Depesza kondolencyjna

Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Bronisława Komorowskiego

do Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec, Pana Joachima Gaucka

Szanowny Panie Prezydencie,

Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu wybitnego niemieckiego męża stanu, zasłużonego Europejczyka i przyjaciela Polski, Prezydenta Federalnego Pana Richarda von Weizsäckera.

Prezydent Richard von Weizsäcker zyskał sobie wielkie uznanie i autorytet zarówno w swojej ojczyźnie, jak i za granicą. Niosąc bagaż własnych trudnych doświadczeń z okresu II wojny światowej, Prezydent von Weizsäcker wniósł znaczący wkład w pojednanie Niemiec z sąsiadami, w tym z Polską, zjednoczenie swojego kraju oraz w integrację europejską. W pamięci Polaków zapisał się jako gorący orędownik i architekt pojednania polsko-niemieckiego, które postrzegał jako obowiązek. Pamiętamy, jak bardzo cenił polską „Solidarność”, a po przełomie 1989 roku odwiedzał regularnie wolną, demokratyczną Polskę, okazując radość i satysfakcję z jej rozwoju. Pozostajemy mu za to wdzięczni.

Panie Prezydencie, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, przekazuję wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny i bliskich Prezydenta Richarda von Weizsäckera.

Z wyrazami szacunku,
Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Berlinie
fot: freeimages.com

Ciekawe wiadomości