Depesza kondolencyjna Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Depesza kondolencyjna Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Posted by

Depesza kondolencyjna Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Depesza kondolencyjna Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Bronisława Komorowskiego do Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec, Pana Joachima Gaucka

Depesza kondolencyjna

Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Bronisława Komorowskiego

do Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec, Pana Joachima Gaucka

Szanowny Panie Prezydencie,

Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu wybitnego niemieckiego męża stanu, zasłużonego Europejczyka i przyjaciela Polski, Prezydenta Federalnego Pana Richarda von Weizsäckera.

Prezydent Richard von Weizsäcker zyskał sobie wielkie uznanie i autorytet zarówno w swojej ojczyźnie, jak i za granicą. Niosąc bagaż własnych trudnych doświadczeń z okresu II wojny światowej, Prezydent von Weizsäcker wniósł znaczący wkład w pojednanie Niemiec z sąsiadami, w tym z Polską, zjednoczenie swojego kraju oraz w integrację europejską. W pamięci Polaków zapisał się jako gorący orędownik i architekt pojednania polsko-niemieckiego, które postrzegał jako obowiązek. Pamiętamy, jak bardzo cenił polską „Solidarność”, a po przełomie 1989 roku odwiedzał regularnie wolną, demokratyczną Polskę, okazując radość i satysfakcję z jej rozwoju. Pozostajemy mu za to wdzięczni.

Panie Prezydencie, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, przekazuję wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny i bliskich Prezydenta Richarda von Weizsäckera.

Z wyrazami szacunku,
Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Berlinie
fot: freeimages.com

1 0 806 10 lutego, 2015 Biznes, News Luty 10, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.