Strona główna » Dni Polskie w niemieckich szkołach

Dni Polskie w niemieckich szkołach

dodane przez: Agnieszka L
0 ilość komentarzy

Promocja Polski u sąsiadów

 

W Wilnie rozpoczęła się kampania promocyjna „Polska. Znajdź swoją historię”, zachęcająca Litwinów do poznania atrakcji turystycznych, kultury i historii ich sąsiadów. Działania w litewskiej stolicy wspiera tamtejszy Instytut Polski. Z kolei w ramach Polskich Dni w berlińskich szkołach, uczniowie mogą uczyć się polskiego i dyskutować o kinie znad Wisły.

W różnych miejscach Wilna można oglądać reklamy przedstawiające Polskę w nietypowej scenerii – nawiązującej do postaci z bajek i słynnych utworów literackich, takich jak Czerwony Kapturek, Romeo i Julia czy Alicja w Krainie Czarów. Plakaty promocyjne można zobaczyć na wileńskich ulicach i na środkach transportu publicznego. Kampanię, która potrwa do końca czerwca prowadzi Polska Organizacja Turystyczna przy wsparciu wileńskiego Instytutu Polskiego.

W czerwcu Polska promowała się również w Czechach podczas Dni Polskich w Pradze. Jeden z głównych placów w centrum Pragi w miniony weekend zamienił się w polskie miasteczko. Odwiedzający mogli w nim na przykład skosztować tradycyjnych polskich dań. Na ponad trzydziestu stoiskach przygotowanych na tę okazję mieszkańcy Pragi mogli znaleźć produkty ekologiczne, ale też dowiedzieć się więcej o polskich atrakcjach turystycznych, a także wziąć udział w koncertach polskich i polsko-czeskich zespołów muzycznych.

Z kolei w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży Ambasada RP w Berlinie i tamtejszy Instytut Polski zorganizowały Dni Polskie w niemieckich szkołach w stolicy Niemiec oraz Brandenburgii. Inauguracja tegorocznej edycji miała miejsce podczas festiwalu FilmPolska i specjalnych pokazów dla uczniów obrazów: „Miasto 44” oraz „Jack Strong” uzupełnionych wstępem historyków Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie.

Polsko-niemieckie projekty edukacyjne dla różnych grup wiekowych trwają od kwietnia do października. W ich trakcie niemieccy uczniowie uczą się języka polskiego, uczestniczą w konkursach wiedzy o Polsce, uczą się też polskich tańców i dyskutują o kinematografii.

 

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

Ciekawe wiadomości