Strona główna » Dobry klimat dla zagranicznego biznesu

Dobry klimat dla zagranicznego biznesu

dodane przez: Marek K
0 ilość komentarzy

Polska utrzymuje dobry klimat dla zagranicznego biznesu (grudzień 2016)

Aż 97 proc. inwestorów zagranicznych, którzy weszli na polski rynek, zainwestowałoby w naszym kraju ponownie, wynika z 10. edycji „Badania klimatu inwestycyjnego w Polsce” przeprowadzonego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.

Dobry klimat inwestycyjny, świetnie wykształcona kadra inżynierska to czynniki, które często decydują o tym, że Polska wygrywa konkurencję z innymi krajami z Europy Środkowo-Wschodniej i nie tylko. Badanie pokazuje, że klimat inwestycyjny sprzyja Polsce, a Polska sprzyja inwestorom – zwłaszcza tym z najbardziej innowacyjnych sektorów.

W ramach realizacji Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, polski rząd podjął szereg działań służących tworzeniu przyjaznego klimatu dla wszystkich prowadzących biznes w Polsce. Jest wśród nich niedawno ogłoszona Konstytucja dla Biznesu, czy sukcesywnie powiększający się pakiet ułatwień dla innowatorów. Wszystkie te inicjatywy są odpowiedzią na postulaty przedsiębiorców, którzy wiążą swój rozwój z naszym krajem.

Więcej informacji:

http://www.paiz.gov.pl/20161215/Polska_atrakcyjna_dla_inwestorow_zagranicznych#

Opracowała: MH; WPHI Kolonia

 

Źródło: Portal Promocji Eksportu (germany.trade.gov.pl)
Fot: własność redakcji

Ciekawe wiadomości