Działacze berlińskiego Towarzystwa Niemiecko-Polskiego odznaczeni

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Działacze berlińskiego Towarzystwa Niemiecko-Polskiego odznaczeni
Posted by

Działacze berlińskiego Towarzystwa Niemiecko-Polskiego odznaczeni

W siedzibie Ambasady RP w Berlinie odbyła się 4 grudnia uroczystość odznaczenia członków Towarzystwa Niemiecko-Polskiego w Berlinie.

 

Ambasador Jerzy Margański wręczył Halinie Müller oraz Gernotowi Ribce nadany przez Prezydenta RP Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP za ich zasługi w rozwijaniu polsko-niemieckiej współpracy w dziedzinie nauki i oświaty. Laudatio wygłosili Edmund Köhn oraz Christian Schröter, przewodniczący berlińskiego Towarzystwa Niemiecko-Polskiego.

Pani Halina Müller jest aktywnym członkiem Towarzystwa Niemiecko-Polskiego w Berlinie oraz Stowarzyszenia Dobrego Sąsiedztwa z Polską. Od 1993 r. we współpracy z partnerami z Niemiec i Polski podejmuje się organizacji: podróży studyjnych do Polski, konferencji, seminariów i wystaw, kursów językowych oraz realizacji polsko-niemieckich projektów. W minionych dziesięciu latach z kursów języka polskiego organizowanych przez p. Müller skorzystało ponad 400 osób.

Gernot Ribka jest obywatelem niemieckim o polskich korzeniach, emerytowanym nauczycielem języka polskiego. Od ponad 25 lat aktywnie angażuje się w promocję języka polskiego w berlińskich szkołach. W 2000 r. w ratuszu berlińskiej dzielnicy Wedding Pan Ribka zorganizował pierwsze niemiecko-polskie targi oświatowe po hasłem „Przyszłość z językiem polskim” („Zukunft mit Polnisch”).

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony berlin.msz.gov.pl
Fot: berlin.msz.gov.pl

1 0 897 12 grudnia, 2014 News, Rozmaitości Grudzień 12, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.