Strona główna » Działacze berlińskiego Towarzystwa Niemiecko-Polskiego odznaczeni

Działacze berlińskiego Towarzystwa Niemiecko-Polskiego odznaczeni

dodane przez: Agnieszka L
0 ilość komentarzy

W siedzibie Ambasady RP w Berlinie odbyła się 4 grudnia uroczystość odznaczenia członków Towarzystwa Niemiecko-Polskiego w Berlinie.

 

Ambasador Jerzy Margański wręczył Halinie Müller oraz Gernotowi Ribce nadany przez Prezydenta RP Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP za ich zasługi w rozwijaniu polsko-niemieckiej współpracy w dziedzinie nauki i oświaty. Laudatio wygłosili Edmund Köhn oraz Christian Schröter, przewodniczący berlińskiego Towarzystwa Niemiecko-Polskiego.

Pani Halina Müller jest aktywnym członkiem Towarzystwa Niemiecko-Polskiego w Berlinie oraz Stowarzyszenia Dobrego Sąsiedztwa z Polską. Od 1993 r. we współpracy z partnerami z Niemiec i Polski podejmuje się organizacji: podróży studyjnych do Polski, konferencji, seminariów i wystaw, kursów językowych oraz realizacji polsko-niemieckich projektów. W minionych dziesięciu latach z kursów języka polskiego organizowanych przez p. Müller skorzystało ponad 400 osób.

Gernot Ribka jest obywatelem niemieckim o polskich korzeniach, emerytowanym nauczycielem języka polskiego. Od ponad 25 lat aktywnie angażuje się w promocję języka polskiego w berlińskich szkołach. W 2000 r. w ratuszu berlińskiej dzielnicy Wedding Pan Ribka zorganizował pierwsze niemiecko-polskie targi oświatowe po hasłem „Przyszłość z językiem polskim” („Zukunft mit Polnisch”).

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony berlin.msz.gov.pl
Fot: berlin.msz.gov.pl

Ciekawe wiadomości