Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Dzieci w Niemczech podczas COVID
Posted by

Dzieci w Niemczech podczas COVID

Dzieci w Niemczech podczas COVID też mają pewne obowiązki

Test COVID w Niemczech obowiązuje niemal wszystkie osoby dorosłe. Test PCR w Niemczech nie dotyczy jednak dzieci do ukończenia 6. roku życia. Są one zwolnione także z dowodu zaszczepienia i certyfikatu ozdrowieńca.

Kwarantanna w Niemczech w przypadku takich dzieci jest przyznawana na okres 5 dni, jednak w wyjątkowych okolicznościach można ją skrócić lub znieść. Decyzję w tej sprawie podejmuje niemiecki urząd ds. po rozpatrzeniu wniosku rodziców dziecka.

Dzieci powyżej 6 r.ż. obejmują zasady ogólne.

Dzieci zobowiązane są zgłosić formularz lokalizacyjny na zasadach ogólnych.  Przy wyjazdach krótkotrwałych (do 24 godz.), w tranzycie drogą lądową lub w momencie przekraczania granicy co najmniej raz w tygodniu w celu pobierania nauki zwolnione są z tego obowiązku. W tych przypadkach nie obowiązuje też kwarantanna. Dzieci w Niemczech podczas COVID radzą sobie bardzo dobrze, więc teraz czekamy na zniesienie wszelkich obostrzeń u naszych zachodnich sąsiadów.

Więcej informacji na stronach niemieckiego urzędu ds. zdrowia: tools.rki.de/PLZTool/en-GB

Na podstawie materiałów: Ministerstwo Spraw Zagranicznych – gov.pl 
Zdjęcia należą do właściciela domeny.

0 Możliwość komentowania Dzieci w Niemczech podczas COVID została wyłączona 38 15 lutego, 2022 News, Przewodnik, Rodzina i dzieci, Zdrowie 15 lutego, 2022

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.