Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Fabryka Boryszew S.A. w Niemczech
Posted by

Fabryka Boryszew S.A. w Niemczech

Otwarcie fabryki Boryszew S.A. w Brandenburgii

Największa polska inwestycja bezpośrednia w Niemczech w 2017.

W środę, 19 kwietnia, miała miejsce uroczystość otwarcia fabryki części samochodowych przez Polską Grupę Przemysłową Boryszew w Prenzlau. Inwestycja wartości ponad 24 mln euro stworzyła 300 miejsc pracy w regionie Uckermark/Prenzlau w Brandenburgii. Fabryka należy do jednej z najnowocześniejszych w Europie. Powstające w niej komponenty trafią do samochodów produkowanych przez grupy VW, Audi, BMW, Daimler i Toyota.

Na uroczystości otwarcia fabryki obecni byli m. In. minister gospodarki Brandenburgii Albrecht Gerber, posłowie do Bundestagu i przedstawiciele firm kooperujących (japońska – Mitsui and Co. i bawarska Dr. Schneider), a także reprezentanci niemieckiego biznesu branży motoryzacyjnej z Niemiec i Czech.

W wystąpieniu otwierającym zakład produkcyjny minister gospodarki Brandenburgii z zadowoleniem odnotował fakt, że polska inwestycja zapewniła pracę dla ponad 300 osób. Boryszew będzie jednym z największych pracodawców w tym regionie.

Polska inwestycja w Niemczech jest dobrym przykładem współpracy na szczeblu mikroekonomicznym między obu krajami. Dla Brandenburgii relacje gospodarcze z Polską należą do kluczowych. W społeczeństwie regionu Uckermark fakt zainwestowania ponad 20 mln euro przez polska firmę jest odbierany jako wyznacznik nowego etapu w relacjach polsko-niemieckich,

Grupa Boryszew (GPW:BRS) jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie. Należy do największych polskich producentów części motoryzacyjnych. Oprócz branży motoryzacyjnej specjalizuje się w przetwórstwie metali nieżelaznych i chemii przemysłowej. Zatrudnia 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach w 11 krajach świata (m.in. w Chinach i Meksyku). W 2016 r. osiągnęła ponad 1,3 mld euro przychodu i 61 mln euro zysku z działalności operacyjnej.

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)

3 Możliwość komentowania Fabryka Boryszew S.A. w Niemczech została wyłączona 1326 26 kwietnia, 2017 Biznes, News, Wydarzenia 26 kwietnia, 2017

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.