Strona główna » Fabryka Boryszew S.A. w Niemczech

Fabryka Boryszew S.A. w Niemczech

dodane przez: Wojtek S
0 ilość komentarzy

Otwarcie fabryki Boryszew S.A. w Brandenburgii

Największa polska inwestycja bezpośrednia w Niemczech w 2017.

W środę, 19 kwietnia, miała miejsce uroczystość otwarcia fabryki części samochodowych przez Polską Grupę Przemysłową Boryszew w Prenzlau. Inwestycja wartości ponad 24 mln euro stworzyła 300 miejsc pracy w regionie Uckermark/Prenzlau w Brandenburgii. Fabryka należy do jednej z najnowocześniejszych w Europie. Powstające w niej komponenty trafią do samochodów produkowanych przez grupy VW, Audi, BMW, Daimler i Toyota.

Na uroczystości otwarcia fabryki obecni byli m. In. minister gospodarki Brandenburgii Albrecht Gerber, posłowie do Bundestagu i przedstawiciele firm kooperujących (japońska – Mitsui and Co. i bawarska Dr. Schneider), a także reprezentanci niemieckiego biznesu branży motoryzacyjnej z Niemiec i Czech.

W wystąpieniu otwierającym zakład produkcyjny minister gospodarki Brandenburgii z zadowoleniem odnotował fakt, że polska inwestycja zapewniła pracę dla ponad 300 osób. Boryszew będzie jednym z największych pracodawców w tym regionie.

Polska inwestycja w Niemczech jest dobrym przykładem współpracy na szczeblu mikroekonomicznym między obu krajami. Dla Brandenburgii relacje gospodarcze z Polską należą do kluczowych. W społeczeństwie regionu Uckermark fakt zainwestowania ponad 20 mln euro przez polska firmę jest odbierany jako wyznacznik nowego etapu w relacjach polsko-niemieckich,

Grupa Boryszew (GPW:BRS) jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie. Należy do największych polskich producentów części motoryzacyjnych. Oprócz branży motoryzacyjnej specjalizuje się w przetwórstwie metali nieżelaznych i chemii przemysłowej. Zatrudnia 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach w 11 krajach świata (m.in. w Chinach i Meksyku). W 2016 r. osiągnęła ponad 1,3 mld euro przychodu i 61 mln euro zysku z działalności operacyjnej.

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)

Ciekawe wiadomości