Strona główna » Farmina i Spreewaelder

Farmina i Spreewaelder

dodane przez: Krzysztof B
0 ilość komentarzy

FIRMA FARMINA Z KRAKOWA KUPIŁA NIEMIECKĄ WYTWÓRNIĘ LEKÓW

 

Krakowski producent leków Farmina sp. z o.o. z dniem 1-września 2014. przejęła niemiecką firmę farmaceutyczną Spreewaelder Arzneimittel GmbH, zlokalizowaną ok. 60 km na południe od Berlina.

 

 

Umowa została zawarta w sierpniu br. po kilkumiesięcznych negocjacjach z dotychczasowymi udziałowcami, zwieńczonych w postaci przyjaznego przyjęcia. Na stanowisku prezesa zarządu niemieckiej spółki pozostaje Stefan Hauptmann.

Jak wyjaśnił Wojciech Świderski, prezes zarządu Farminy: „Zakup firmy Spreewaelder wnosi potrójną korzyść do naszej dotychczasowej działalności. Po pierwsze, podwajamy nasz potencjał produkcyjny, jednocześnie wprowadzając nowe postacie leków, w tym tabletki i syropy. Po drugie, obejmujemy i będziemy rozwijać wytwarzanie kontraktowe, które jest główną specjalnością Spreewaelder Arzneimittel. Po trzecie, zyskujemy możliwość wprowadzania polskich preparatów na rynek niemiecki.”

Produkty lecznicze Farminy są obecne od paru lat na Ukrainie, firma produkuje też m.in. na rynek holenderski i brytyjski. Jest to zatem kolejny, istotny krok w międzynarodowym rozwoju krakowskiej Farminy, specjalizującej się w lekach dermatologicznych, antyseptycznych, kobiecych, przeciwbólowych i ziołowych.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie

fot: berlin.trade.gov.pl

Ciekawe wiadomości