Głównym czynnikiem wzrostu niemieckiej gospodarki był popyt wewnętrzny

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Głównym czynnikiem wzrostu niemieckiej gospodarki był popyt wewnętrzny
Posted by

Głównym czynnikiem wzrostu niemieckiej gospodarki był popyt wewnętrzny

Popyt wewnętrzny głównym czynnikiem wzrostu niemieckiej gospodarki

 

W 3 kwartale br. gospodarka niemiecka urosła realnie o 0,3% w porównaniu do 2. kwartału 2015 r. W 1. kwartale br. wzrost PKB wyniósł 0,3%, a w 2. kwartale 0,4%.

Głównym czynnikiem wzrostu gospodarki był popyt wewnętrzny: wydatki konsumpcyjne gospodarstw domowych wzrosły o 0,6%, a państwowe wydatki konsumpcyjne o 1,3%. Spadły nieco wydatki inwestycyjne zwłaszcza na maszyny, pojazdy i urządzenia (spadek o 0,8% Q/Q).

Eksport był czynnikiem, który w niewielkim zakresie wpłynął na rozwój PKB w omawianym okresie. Produkcja eksportowa wzrosła o 0,2%. Import zaś wzrósł o 1,1%.

Ogółem w gospodarce zatrudnionych było 43,2 mln osób, co oznacza 343 000 (0,8%) zatrudnionych więcej niż rok wcześniej.

Wydajność pracy liczona jako relacja PKB na zatrudnionego w 3. kwartale 2015 r. wzrosła o 1,0%.

Więcej informacji:

https://www.destatis.de/DE/PresseService/Presse/Pressemitteilungen/2015/11/PD15_430_811.html

Źródło: germany.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

2 0 632 26 listopada, 2015 Biznes, News Listopad 26, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.