Jak edukować ekologicznie Polaków

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Jak edukować ekologicznie Polaków
Posted by

Jak edukować ekologicznie Polaków

Jak edukować ekologicznie i jakie tematy promować w konkursach na dofinansowanie działań edukacyjnych – o tym dyskutowano podczas Forum „Ekologia – Edukacja – Ekoinnowacje”.

 

Spotkanie odbyło się 11 marca br. w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Forum „Ekologia – Edukacja – Ekoinnowacje” było okazją do zaprezentowania i dyskusji na temat propozycji tematów najbliższych konkursów edukacyjnych organizowanych przez NFOŚiGW. Zagadnienia zostały wypracowane we współpracy z Ministerstwem Środowiska, a następnie szeroko konsultowane na internetowej platformie dyskusyjnej uruchomionej na stronie Narodowego Funduszu.

Uczestnicy, wśród których byli przedstawiciele wszystkich grup beneficjentów, w szczególności pozarządowych organizacji ekologicznych, mogli zadawać pytania, zgłaszać uwagi i wskazywać konkretne zapisy do proponowanych tematów. Ostatecznie zarekomendowano przyjęcie do planowanego konkursu w ramach programu „Edukacja ekologiczna” dwóch dodatkowych tematów – „Niskoemisyjny rozwój Polski” oraz „Przyroda, gospodarka, człowiek”. Wpisują się one w priorytet ministra środowiska na 2015 r., czyli poprawę jakości powietrza w Polsce.

W trakcie Forum zostały też przedstawione wnioski z corocznego badania świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski zrealizowanego dla Ministerstwa Środowiska. One także posłużyły do sformułowania oferty edukacji ekologicznej NFOŚiGW.

Źródło: materiały pochodzą ze strony ekonews.com.pl
Fot: ekonews.com.pl

1 0 899 02 kwietnia, 2016 Ekologia, News Kwiecień 2, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.