Strona główna » Jak edukować ekologicznie Polaków

Jak edukować ekologicznie Polaków

by Agnieszka L
0 comment

Jak edukować ekologicznie i jakie tematy promować w konkursach na dofinansowanie działań edukacyjnych – o tym dyskutowano podczas Forum „Ekologia – Edukacja – Ekoinnowacje”.

 

Spotkanie odbyło się 11 marca br. w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Forum „Ekologia – Edukacja – Ekoinnowacje” było okazją do zaprezentowania i dyskusji na temat propozycji tematów najbliższych konkursów edukacyjnych organizowanych przez NFOŚiGW. Zagadnienia zostały wypracowane we współpracy z Ministerstwem Środowiska, a następnie szeroko konsultowane na internetowej platformie dyskusyjnej uruchomionej na stronie Narodowego Funduszu.

Uczestnicy, wśród których byli przedstawiciele wszystkich grup beneficjentów, w szczególności pozarządowych organizacji ekologicznych, mogli zadawać pytania, zgłaszać uwagi i wskazywać konkretne zapisy do proponowanych tematów. Ostatecznie zarekomendowano przyjęcie do planowanego konkursu w ramach programu „Edukacja ekologiczna” dwóch dodatkowych tematów – „Niskoemisyjny rozwój Polski” oraz „Przyroda, gospodarka, człowiek”. Wpisują się one w priorytet ministra środowiska na 2015 r., czyli poprawę jakości powietrza w Polsce.

W trakcie Forum zostały też przedstawione wnioski z corocznego badania świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski zrealizowanego dla Ministerstwa Środowiska. One także posłużyły do sformułowania oferty edukacji ekologicznej NFOŚiGW.

Źródło: materiały pochodzą ze strony ekonews.com.pl
Fot: ekonews.com.pl

You may also like