Jakie problemy mają niemieccy rolnicy

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Jakie problemy mają niemieccy rolnicy
Posted by

Jakie problemy mają niemieccy rolnicy

Problemy niemieckich rolników

 

Suche lato, wprowadzenie płacy minimalnej i spadek cen – to według Niemieckiego Związku Rolników (DBV) ogromne zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania wielu gospodarstw w kraju. Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych żniwa w br. były niższe o 11,0% niż rok wcześniej. Rolnicy są również zaniepokojeni wstrzymaniem importu warzyw, owoców i mięsa przez Rosję. W tym roku większość produktów spożywczych musiała zostać skierowana na rynek krajowy, co wpłynęło na znaczne obniżenie ich cen. Rosja obok Szwajcarii i USA jest głównym rynkiem eksportowym produktów rolnych z Niemiec po Unią Europejską, a na rynek krajowy i rynki europejskie kierowane jest 85,0% produkcji.

Według prognoz DBV przychody rolników w br. mogą być nawet o 1/3 niższe niż planowano. Natomiast podwyższenie wynagrodzenia pracowników po wprowadzeniu płacy minimalnej i dodatkowe wydatki na nawadnianie pól, a przy tym mniejsze zbiory i obniżenie cen produktów może utrudnić pokrycie wszystkich kosztów ponoszonych przez gospodarstwa. Związek domaga się rozwiązania tego problemu we wrześniu podczas specjalnego posiedzenia ministrów rolnictwa z państw Unii Europejskiej, a także wsparcia dla rolników od państwa. Chodzi zarówno o możliwość odroczenia zobowiązań podatkowych i gwarancje kredytowe, jak również o przeprowadzenie ofensywy eksportowej.

Źródło: berlin.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

3 0 975 02 maja, 2016 Biznes, Ekologia, News Maj 2, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.