Jakie problemy mają niemieccy rolnicy

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Jakie problemy mają niemieccy rolnicy
Posted by

Jakie problemy mają niemieccy rolnicy

Problemy niemieckich rolników

 

Suche lato, wprowadzenie płacy minimalnej i spadek cen – to według Niemieckiego Związku Rolników (DBV) ogromne zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania wielu gospodarstw w kraju. Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych żniwa w br. były niższe o 11,0% niż rok wcześniej. Rolnicy są również zaniepokojeni wstrzymaniem importu warzyw, owoców i mięsa przez Rosję. W tym roku większość produktów spożywczych musiała zostać skierowana na rynek krajowy, co wpłynęło na znaczne obniżenie ich cen. Rosja obok Szwajcarii i USA jest głównym rynkiem eksportowym produktów rolnych z Niemiec po Unią Europejską, a na rynek krajowy i rynki europejskie kierowane jest 85,0% produkcji.

Według prognoz DBV przychody rolników w br. mogą być nawet o 1/3 niższe niż planowano. Natomiast podwyższenie wynagrodzenia pracowników po wprowadzeniu płacy minimalnej i dodatkowe wydatki na nawadnianie pól, a przy tym mniejsze zbiory i obniżenie cen produktów może utrudnić pokrycie wszystkich kosztów ponoszonych przez gospodarstwa. Związek domaga się rozwiązania tego problemu we wrześniu podczas specjalnego posiedzenia ministrów rolnictwa z państw Unii Europejskiej, a także wsparcia dla rolników od państwa. Chodzi zarówno o możliwość odroczenia zobowiązań podatkowych i gwarancje kredytowe, jak również o przeprowadzenie ofensywy eksportowej.

Źródło: berlin.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

3 Możliwość komentowania Jakie problemy mają niemieccy rolnicy została wyłączona 1146 02 maja, 2016 Biznes, Ekologia, News 2 maja, 2016

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.