Karol Tendera uhonorowany odznaką Bene Merito

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Karol Tendera uhonorowany odznaką Bene Merito
Posted by

Karol Tendera uhonorowany odznaką Bene Merito

Były więzień Auschwitz-Birkenau uhonorowany odznaką Bene Merito

– Dzisiejsza uroczystość jest związana ze wspaniałym, bohaterskim życiorysem Karola Tendery – osoby, która zawsze była wierna Polsce i polskim wartościom – podkreślił sekretarz stanu w MSZ Jan Dziedziczak.

– Dzisiejsza uroczystość jest związana ze wspaniałym, bohaterskim życiorysem Karola Tendery – osoby, która zawsze była wierna Polsce i polskim wartościom – podkreślił sekretarz stanu w MSZ Jan Dziedziczak wręczając 10 czerwca w siedzibie MSZ odznakę Bene Merito.

– Honorując Karola Tenderę wyrażamy podziękowanie za jego hart ducha i nieustępliwość – dodał wiceminister. Wiceszef polskiej dyplomacji podkreślił, że celem nadrzędnym polskiego rządu jest skuteczne przekazywanie rzetelnych informacji o polskiej historii.

– To odznaczenie stanowi dowód, że polski rząd wspiera nasze dążenia i naszą działalność polegającą na przeciwdziałaniu pojawiającym się oskarżeniom wobec narodu polskiego – powiedział Karol Tendera dziękując za przyznanie odznaczenia.

Karol Tendera aktywnie działa na rzecz wzmacniania i ochrony wizerunku Polski za granicą. Wytoczył proces niemieckiej telewizji ZDF z powodu używania określenia „polskie obozy zagłady”. O wadliwych kodach pamięci rozmawiał m.in. na spotkaniu z prezydentem Niemiec Joachimem Gauckiem. Stale prowadzi prelekcje na temat II wojny światowej dla młodzieży z całego świata i angażuje się w inicjatywy na rzecz promocji historii Polski.

Honorowe odznaczenie Bene Merito ustanowione w 2009 r. przyznawane jest przez Ministra Spraw Zagranicznych w uznaniu zasług na rzecz działalności wzmacniającej pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

Wideo z uroczystości:

Źródło: Ambasada RP w Londynie (londyn.msz.gov.pl), Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Fot: S. INDRA/MSZ

1 0 662 20 czerwca, 2016 News, Polityka 20 czerwca, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.