Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Kierowcy zawodowi w Niemczech
Posted by

Kierowcy zawodowi w Niemczech

Kierowcy zawodowi w Niemczech, czyli osoby zajmujące się zawodowo transportem różnego rodzaju towarów, dóbr oraz osób w ruchu międzynarodowym są zwolnione z obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego, jednak ograniczenia w Niemczech zakładają całkowite zachowanie odpowiednich standardów higieny oraz przestrzeganie reżimu sanitarnego. Osoby niezaszczepione, które mają dostęp do stanowiska pracy, mają obowiązek posiadania aktualnego, negatywnego wyniku testu antygenowego lub PCR. Certyfikat COVID w Niemczech muszą mieć przy sobie osoby zaszczepione w pełni oraz osoby będące ozdrowieńcami i posiadające aktualny status przebytej choroby. 

Na podstawie materiałów: Ministerstwo Spraw Zagranicznych – gov.pl 
Fot: Jenny Ueberberg | unsplash.com/@jennyueberberg

0 Możliwość komentowania Kierowcy zawodowi w Niemczech została wyłączona 38 01 lutego, 2022 Komunikacja, Motoryzacja, News, Przewodnik 1 lutego, 2022

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.