Legalna praca w Niemczech

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Legalna praca w Niemczech
Posted by

Legalna praca w Niemczech

1. maja 2011 Niemcy otwierają rynek pracy. Wiele osób wiąże z tym faktem nadzieje na znalezienie pracy za miedzą. Czy rzeczywistość okaże się tak różowa, jak to sobie niektórzy wyobrażają?

Raczej nie a może nawet będzie jeszcze gorzej niż do tej pory. A dlaczego? Ano dlatego, że niemiecki państwowy system ubezpieczeń społecznych niewiele różni się od naszego ZUS-u: kolos na glinianych nogach, który już od dawna się chwieje. Otwarcie rynku pracy dla nowych państw Unii jest dokładnie przemyślaną decyzją strategiczną. Napływ siły roboczej a co za tym idzie składek ubezpieczeniowych spełni w tym przypadku rolę transfuzji krwi, która przynajmniej doraźnie postawi kolosa na nogi. Składki ubezpieczeniowe nowych pracobiorców  muszą pokryć ogromny deficyt budżetowy państwowych kas chorych. Od 1. stycznia 2009 istnieje w Niemczech obowiązek ubezpieczeniowy Do tej pory większość Polaków zakładała tzw. Gewerbe (jednoosobową działalność gospodarczą) i przed 2009 tylko nieliczni ubezpieczali się, a po 2009 większość ubezpiecza się prywatnie. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach, legalnej pracy w Niemczech i innych ciekawych rzeczach…

 

 

0 0 1826 07 kwietnia, 2011 News, Praca, Turystyka Kwiecień 7, 2011

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.