Strona główna » Lufthansa w Polsce

Lufthansa w Polsce

dodane przez: Krzysztof B
0 ilość komentarzy

Lufthansa rozwija skrzydła we Wrocławiu

Linie lotnicze Lufthansa odpowiadają na rosnące potrzeby pasażerów wrocławskiego lotniska. Uruchamiają więcej połączeń i wprowadzają większe samoloty, dzięki temu przewiozą nawet 30 procent dodatkowych podróżnych.

Linie lotnicze Lufthansa z powodzeniem rozwijają swoją ofertę w Porcie Lotniczym Wrocław. Obecnie latają do Frankfurtu i Monachium. To główne porty przesiadkowe niemieckiego przewoźnika. I z tych połączeń korzysta coraz więcej pasażerów.

Więce j lotów

W pierwszym kwartale 2014 roku z Wrocławia do Frankfurtu poleciało 15% więcej osób niż w analogicznym okresie 2013 roku. Z kolei podróżnych wybierających się do Monachium było 16% więcej. Pasażerów przybywa nie tylko Lufthansie. Port Lotniczy Wrocław od wielu miesięcy notuje systematyczny wzrost liczby pasażerów wybierających sieciowe połączenia międzynarodowe. Korzystają z nich głównie osoby podróżujące w interesach.

W związku z intensywnym rozwojem niemiecki przewoźnik w sezonie letnim 2014 wprowadził kilka zmian. Obie trasy obsługują większe samoloty, a tym samym zwiększyła się liczba oferowanych miejsc. Dodatkowo Lufthansa uruchomiła wczesno poranne rejsy, które stwarzają znakomite możliwości przesiadkowe zarówno w Monachium jak i we Frankfurcie.

– Dzięki nowym połączeniom z Wrocławia do Monachium i Frankfurtu, a także większym samolotom, liczba miejsc oferowanych przez Lufthansę w Polsce zwiększy się o 30% 1; mówi Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce. Odpowiadamy w ten sposób na rosnące potrzeby pasażerów w regionie, którzy coraz chętniej korzystają z naszych usług. Wprowadzenie większych samolotów pozwoli przewieźć jeszcze więcej pasażerów do Frankfurtu i Monachium.

Rejsy poranne do Frankfurtu (w tygodniu o godz. 6:05, w weekend o 6:40) obsługuje Bombardier CRJ-700, który zabiera na pokład 120 pasażerów. Z kolei do Monachium (od poniedziałku do soboty o godz. 6:00) lata Bombardier CRJ9, zabierający 90 podróżnych. W sezonie letnim Lufthansa oferuje we Wrocławiu 30 rejsów tygodniowo.

Najwy ższa klasa

Wycho dząc naprzeciw potrzebom pasażerów, w sezonie letnim niemiecki przewoźnik uruchomił atrakcyjną ofertę dodat kową. Osoby podróżujące z Lufthansą w klasie biznes mogą korzystać na wrocławskim lotnisku z najbardziej prestiżowej usługi VIP Pass całkowicie za darmo. Dzięki temu mają dostęp do:

  • Najle pszych miejsc parkingowych tuż przy terminalu
  • Indyw idualnej obsługi na każdym etapie pobytu na lotnisku
  • Elega nckiego salonu VIP przed odlotem
  • Wykwi ntnego menu
  • Przej azdu limuzyną Jaguar do samolotu

– Doświadczony przewoźnik, najważniejsze europejskie lotniska, a do tego najwyższy standard obsługi. Trudno znaleźć lepszą ofertę mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Nasi pasażerowie mogą spodziewać się błyskawicznej i dyskretnej odprawy oraz podróży
w komfortowych warunkach. Słowem klasa biznes na ziemi i w powietrzu.

Usług i VIP & Business Services w Porcie Lotniczym Wrocław są coraz częściej wybierane przez podróżnych. Wymagają oni lepszych standardów obsługi, a takie możliwości zapewniają m.in. trzy rodzaje usług:

  • VIP Pass
  • Busin ess Pass
  • Meet & Fly

Dzięk i temu pasażerowie mają pewność szybkiego przejścia z parkingu do samolotu i równie szybkiej odprawy wystarczy dosłownie kilka minut. Koszt usługi rozpoczyna się już od 50 euro. Z oferty korzystają nie tylko pasażerowie samolotów rejsowych, ale też coraz więcej biznesmenów przylatujących do Wrocławia prywatnymi samolotami. W terminalu znajduje się także Executive Lounge. To komfortowo umeblowany salonik zaopatrzony w rozmaite przekąski i napoje, z dostępem do szerokopasmowego internetu, urządzeń biurowych i TV jest doskonale przystosowany do pracy lub relaksu przed podróżą. Bezpłatny wstęp do Executive Loungeu mają uprawnieni pasażerowie*.

W Porcie Lotniczym Wrocław sieciowe połączenia międzynarodowe obsługują także linie lotnicze SAS, które 12 razy w tygodniu latają do Kopenhagi, oraz linie lotnicze Eurolot, które zapewniają połączenia z głównymi lotniskami Zurychu, Brukseli oraz Paryża. W świat można także lecieć z przesiadką w Warszawie, do której 6 razy dziennie dolecimy na pokładach samolotów linii LOT.

Dzięki temu wrocławskie lotnisko gwarantuje swoim pasażerom kompleksową ofertę połączeń do najważniejszych centrów biznesowych i hubów przesiadkowych w Europie.

* Bezpłatnie z Executive Loungeu mogą skorzystać pasażerowie podróżujący w klasie biznes rejsami PLL LOT, Lufthansy (karty Miles & More o statusie Hon i Senator) oraz SAS w taryfie SAS Plus, a także Eurolot w taryfie PREMIUM oraz posiadacze kart Priority Pass, Airport Angel, Diners Club, Citygold Select.

49 zł za wstęp zapłacą posiadacze Silver Star Alliance lecący LOTem, Lufthansą, SAS oraz posiadacze karty Gold i Silver lecący liniami Germanwings i Eurolot.

80 zł za wstęp zapłacą pasażerowie, którzy nie posiadają żadnych kart.

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Ciekawe wiadomości